STRAŻAKOM Z OSP DAKOWY SUCHE I JRG-4 Z POZNANIA – DZIĘKUJEMY

W dniu 03.03.2016 około godziny 18 strażacy z OSP Dakowy Suche otrzymali informację, że w jednej z rur melioracyjnych w ich miejscowości znajduje się mały piesek.
W ratunkowej akcji wzięli także udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej-4 z Poznania oraz jak zawsze zaangażowany wolontariusz Fundacji Animalia.
Po przybyciu na miejsce, przy pomocy strażaków z Poznania oraz pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej i koparki rozpoczęto poszukiwania. Konieczne było wykonanie kilku wykopów w celu zlokalizowania psiaka. Ostatecznie, po kilku godzinach pracy udało się znaleźć i uwolnić pieska – 3 miesięcznego szczeniaka, którego przekazano wdzięcznej i szczęśliwej właścicielce. Okazało się, że zaszedł on aż 40 merów w głąb rury. Cała akcja zakończyła się po północy.
Wszystkim biorącym udział w tej akcji a zwłaszcza Strażakom, którzy kolejny raz udowodnili oddanie i pasje w ratowaniu istot żywych – z wielkim wzruszeniem – DZIĘKUJEMY!

Aktualności

5 czerwca 2023
Kocie drzwi otwarte. Zapraszamy 10 – 11 czerwca.
Wiemy, że wielu z Was, obserwujących naszego FB, myśli o adopcji kota lub kotów, ale waha się i odkłada podjęcie…
Czytaj więcej
22 maja 2023
Akcja edukacyjna we współpracy z Poznańskim Prestiżem.
Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że zaczęliśmy niedawno współpracę z magazynem Poznański prestiż! Dziękujemy pięknie Redaktor Naczelnej magazynu, pani Alicji…
Czytaj więcej
19 maja 2023
Zapraszamy na Kejterówkę 2023 w nadchodzący weekend 20-21.05.2023! Poznań Cytadela
Przed nami kolejny Kejtrówkowy weekend – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Kejtrówkę 2023 w dniach 20 – 21.05.2023 na poznańską…
Czytaj więcej