Przekaż 1 % podatku

Abyśmy mogli każdego dnia pomagać bezdomnym kotom i psom potrzebujemy wsparcia finansowego!

Rozlicz swój PIT w 2022 roku z fundacją FDZ Animalia.

Szanowni Państwo!

Wokół tematu PIT-ów pojawia się w ostatnich dwóch latach sporo zamieszania – także ze względu na Polski Ład, który wszedł w życie w tym roku od dnia 1 stycznia 2022.

Po ogłoszeniu pandemii w 2020 roku Internet obiegła informacja, że PIT-y będzie można składać później i rzeczywiście termin został wydłużony do początku czerwca 2021. Jednak już w 2021 wróciliśmy do poprzednich ram czasowych.. 
W roku 2022 możemy się rozliczyć i przekazać 1% bez żadnych konsekwencji finansowych do 2 maja. 

Mimo że działamy już od ponad 16 lat minione lata były dla Fundacji dla zwierząt Animalia pełen trudów i wyzwań. Pandemia covid-19 wciąż utrudniała nasze działania. Nieustannie prosiliśmy o Państwa Darowizny na opiekę nad zwierzętami które wymagały szczególnie kosztownego leczenia i operacji, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że dla każdego rok 2021 był ciężki.

W tych trudnych czasach przekazanie zwierzętom 1% to wciąż najprostszy sposób, by poprawić sytuację zwierząt i będziemy bardzo wdzięczni jeśli zechcecie nam pomóc w ten sposób.

Od stycznia 2019 rozliczenie przygotowuje za nas Krajowa Administracja Skarbowa . W tym roku będą wciąż obowiązywać te same zasady, co w ostatnich dwóch latach.

Jeśli nic nie chcemy zmieniać w naszym zeznaniu, nie musimy wykonywać żadnych kroków, a rozliczenie zostanie automatycznie złożone. Nasz 1% podatku zostanie przekazany tej samej organizacji pożytku publicznego, co w zeszłym roku. Jeśli jednak nie przekazaliśmy 1% w roku poprzednim, wtedy pole pozostanie puste.

Warto zatem sprawdzić, czy w naszym zeznaniu na pewno znajduje się numer KRS. 

Jeszcze raz zachęcamy do przekazania 1% na ratowanie zwierząt, na Fundację dla zwierząt Animalia – KRS 0000248335

Przekaż 1% podatku na zwierzęta. 

Fundacja dla zwierząt Animalia już od 2009 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i można przekazać jej 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Aby przekazać 1% podatku Fundacji dla zwierząt ANIMALIA, w swoim rocznym zeznaniu podatkowym PIT należy wpisać:

Możesz przekazać swój 1 % rozliczając swój podatek online lub pobrać darmowy program do rozliczania podatków z PITax.pl

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą i rozliczasz PIT za pośrednictwem ZUS również masz możliwość przekazać 1% na bezdomne zwierzęta wypełniając krótki formularz PIT-OP.

Uprzejmie informujemy, że nasza fundacja znajduje się na liście Organizacji Pożytku Publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2021 w roku 2022.

Lista OPP (wraz z naszą organizacją, pozycja 4874) znajduje się tutaj.

Fundacja dla Zwierząt Animalia
Organizacja Pożytku Publicznego – KRS 0000248335

1 % – to nic nie kosztuje, a znaczy bardzo wiele!

Darowizna dla Fundacji dla Zwierząt Animalia to nic więcej jak przekierowanie 1% podatku na rzecz działań pożytku publicznego zamiast do skarbu Państwa. Każdy zatem może pomóc zwierzętom wskazując naszą Fundację jako beneficjenta wpłaty 1% podatku.

Dla naszej organizacji, ze względu na specyfikę działań, niepodlegającą innym dotacjom, to właśnie 1% podatku jest głównym źródłem finansowania!

Im więcej osób zostanie przekonanych do wpłacenia, tym skuteczniej możemy działać i pomagać zwierzętom!  Dziękujemy!