Izolda

Izolda. Dla przyjaciół Iza, Izunia lub Izka…

Cóż.. prawda jest taka, że Iza to prawdziwa kocia arystokratka. Niech Państwa nie zwiedzie jej wygląd. Moim zdaniem to kot rasy brytyjskiej, w ciele zwierzaka, który w swoim życiu nie miał za wiele szczęścia.

Iza trafiła do Fundacji będąc w ciąży. Tam urodziła cztery cudowne kociaki. Wygląda na to, że ciąża była powodem wyrzucenia kotki z domu. Kociaki szybko znalazły dom, a Iza czeka i czeka na nowego opiekuna… Już 8 miesięcy tak czeka…

Znaleźliśmy dla niej dom tymczasowy, co pozwoliło nam poznać ją bliżej.

Izolda zdradza wszystkie cechy kota domowego. Dwie trzecie dnia śpi na kanapie, zmieniając pozycję z lewego boku na prawy, z prawego na lewy itd. Pozostała jedna trzecia dnia mija trochę bardziej aktywnie: polowanie "na sucho" – bardzo lubi obserwować gołębie przez szybę balkonową, spacery po parapecie w jedną i w drugą stronę, standardowy obchód mieszkania i sprawdzenie wszystkich kątów, mruczenie, śniadania, obiadki i kolacje. No i może troszkę zabawy kocimi zabawkami – tylko tak żeby się za bardzo nie przemęczyć. Wszystko na spokojnie, w kocim tempie.

W nocy natomiast układa się do snu w sypialni, by być blisko człowieka. Bo choć Izka jest kotem dumnym i nieufnym – potrzebuje miłości. Na ten moment – ostrożnej, delikatnej i cierpliwej.

Izolda ma prawdziwie koci charakter. Jest spokojna, towarzyska, potrafi być bardzo przymilna, łasić się i dopraszać o czułości. Jest jednak kotem niezależnym i niepokornym – nie lubi być do niczego zmuszana i swojemu niezadowoleniu potrafi dać zdecydowanie wyraz. Z tego względu nie nadaje się do domu z małymi dziećmi, które mogą nie umieć uszanować jej autonomii.

Potrzebuje spokojnego domu, w którym domownicy uszanują jej kocią niezależność.

A teraz trochę promocji:) Iza to idealny kot dla osób, które są zapracowane i większą część dnia spędzają poza domem. Nie jest to kot absorbujący i wymagający ciągłej uwagi człowieka. Nie przepada też za towarzystwem innych czworonogów. Jest zdystansowana i ostrożna.
K
otka zaś szuka człowieka, który da jej przestrzeń, ciepły kąt, uzupełni michę, przesunie się na kanapie i zrobi jej miejsce – ostatnimi czasy bardzo polubiła Netflix. Ale przede wszystkim szuka kogoś, kto ją zrozumie i pokocha taką jaka jest.

Izolda jest zaszczepiona i wysterylizowana. Testy Fiv/Felv ujemne.

Ostateczna decyzja o adopcji należy do wolontariusza opiekującego się kicią.
Kontakt w sprawie adopcji: tel. 515 381 838, an2p@o2.pl

Koty do adopcji

W bukowskim schronisku
Blues
5 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Kiri
1 rok 11 miesięcy
Więcej
Bratek
1 rok 10 miesięcy
Więcej
Michałek
9 lat
Więcej