Leon

❗ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kot-leon-2022 ❗
Większość kotów, o których Wam piszemy i na których leczenie zbieramy środki, to chore koty zabrane z ulicy, które zostaną u nas w fundacji, i którym po wyleczeniu poszukamy nowych domów.
Ale to nie jedyne oblicze naszego działania. Bywa też inaczej… Często dostajemy zgłoszenia o chorych lub rannych kotach, które są dzikie, zupełnie nieoswojone, i na kontakt z człowiekiem nie miały nigdy najmniejszej ochoty – i pozwalają się zgarnąć z ulicy tylko dlatego, że są zbyt chore i osłabione, by uciec i się bronić.
One też cierpią, i też nie przeżyją bez naszej pomocy… Takim kotem jest Leon – tak dostał na imię – który trafił do nas ostatnio.
Leon nie uciekał, bo nie miał już siły uciekać.
Nie jadł od wielu dni. Ma ostrą i ciężką infekcję dróg oddechowych. Ledwo oddychał, a rzężenie słychać z daleka… Do tego w paszczy mnóstwo zepsutych, gnijących zębów, no i ropień. Nic dziwnego, że kocur przestał jeść. Dodajmy jeszcze świerzb w takim stadium, że uszy ma poranione jak po ciężkiej walce. Trudno sobie wyobrazić, jak bardzo musiał cierpieć…
Leon jest dzikuskiem i prawdopodobnie to się nie zmieni. Niczyją przytulanką ani pupilem raczej nie zostanie. Po wyleczeniu pewnie wypuścimy go w miejsce, gdzie dotąd żył.
Zdajemy sobie sprawę, że los takiego dzikusa wzrusza mniej niż los miłego oswojonego kiciusia. Ale tak sobie pomyśleliśmy, że może jednak znajdą się ludzie, którzy znajdą w sercu współczucie i dla takiego Leona. I dorzucą przysłowiowy grosik na jego leczenie… pięknie prosimy. I dziękujemy!

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Koty do adopcji

Anabel
1 rok 3 miesiące
Więcej
W bukowskim schronisku
Calineczka
4 miesiące
Więcej
W bukowskim schronisku
Sachiko
8 miesięcy
Więcej
W bukowskim schronisku
Pchełka
5 miesięcy
Więcej