Morelka

Nitka i Morelka🥰 🥰 niespełna półroczne siostrzyczki czekają na dom. Na pierwszy rzut oka wydają się identyczne, ale jednak są elementy, które je różnią: u Morelki też zauważyć śliczny biały brzusio i troszkę dłuższy włos.
Kotki zostały przywiezione do Schroniska w Buku jako małe dzikusy. Ich pierwsze dni w domu tymczasowym do łatwych nie należały. Przesiadywały, a raczej ukrywały się w łazience. Tam jadły, spały i żadne zabawy nie były im głowie. Dopiero po kilku dniach zaczęły zwiedzać resztę pomieszczeń, a także nieśmiało dotykać kocich zabawek.
W domu tymczasowym są od miesiąca i zrobiły naprawdę ogromne postępy. Odważniejsza jest Nitka – przychodzi na głaskanie, a czasem wpakuje się na kolana tymczasowej opiekunki. Siostry pięknie bawią się razem, śpią obok siebie i jedzą nie wybierając sobie z misek jedzenia.
Podczas wspólnej zabawy potrafią kilka razy przebiec przez całe mieszkanie nie patrząc na co wbiegają. Mimo, że otacza je wiele zabawek, potrafią nawet z papierka zrobić interesujący przedmiot, który zajmie je na jakiś czas. Wreszcie mogą bawić się jak na młode kociaki przystało.
Gdy nie śpią, obie kroczą za opiekunką i obserwują ją. Lubią przebywać w jej towarzystwie. Ostatnio, bardzo często zdarza im się spać na łóżku, razem z opiekunką. W nocy są bardzo spokojne – dają pospać zmęczonemu człowiekowi 🙂
Niestety boją się obcych ludzi. Uciekają pod łóżko i wychodzą tylko, gdy muszą. Potrzebują czasu, by zaufać komuś nowemu, ale jak już pokazały – potrafią się otworzyć na przyjaźń.
Zdecydowanie dobrze byłoby gdyby znalazły wspólny dom. Obie bardzo lubią swoje towarzystwo i czują się o wiele raźniej, gdy siostra jest w pobliżu. Morelka mimo, że nadal jest małym strachulcem, obserwuje i naśladuje Nitkę, dzięki czemu pozwala się głaskać i brać na ręce.
Szukamy dla nich spokojnego domu.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Koty do adopcji

Bono
5 lat
Więcej
Kizia Mizia
2 lata
Więcej
Fred
1 rok 10 miesięcy
Więcej
Pini
11 miesięcy
Więcej