Mikrusa

Pod koniec stycznia pod opiekę Fundacji dla Zwierząt Animalia trafiło 9 niewielkich psów. Wszystkie czarne podpalane i tri kolorowe psiaki w wieku 5-7 miesięcy – odebrane zostały w ramach interwencji właścicielowi, który nie miał już środków na utrzymanie stada. Stanowiły plon niekontrolowanych rozmnażań przygarnianych ponad normę zwierząt.
Wszystkie zwierzaki były zarobaczone i oczywiście bez szczepień, większość wykazuje zmiany krzywicze na skutek braku właściwego żywienia.
Mimo braku miejsc w domach tymczasowych musieliśmy zabrać pieski jak najszybciej – pojechały do hotelu dla psów. Pierwsze zabiegi to walka z pasożytami, kolejne to szczepienia całej gromadki – a teraz przed nami trudna praca. Psiaki są zupełnie niesocjalizowane, dzikie, nie znają szelek, smyczy i na razie nie szukają kontaktu z człowiekiem. Trzymają się z boku, starają się być niewidoczne. Konieczna będzie jeszcze konsultacja z zoopsychologiem, jak z nimi pracować, aby mogły zostać adoptowane.
Wszystkie profilaktyczne zabiegi, żywienie psiaków oraz opłata za hotel i konsultacje behawioralne to dla nas ogromne obciążenie – tym bardziej że mamy pod opieką sporo chorych i leczonych kotów oraz inne psy, także częściowo w hotelach dla zwierząt.
Do tego zamierzamy wysterylizować dorosłe psiaki, które pozostały u właściciela zwierząt, aby nie dochodziło do następnych miotów.
Kolejny raz zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w wyprowadzeniu tych niczemu niewinnych psiaków na prostą. Chcemy im pomóc i w efekcie znaleźć dla nich dobre domy.

Psy do adopcji

Misiu
11 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Żeton
5 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Benji
6 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Barry
8 lat
Więcej