Puszczyk

Puszczyk jeszcze niedawno spędzał czas w schronisku. Tu każdy dzień jest taki sam, codziennie trudniej zachować resztki nadziei i optymizmu. Przerażony Puszczyk nie wiedział co zrobić żeby zmienić swoje życie, uznał że jak będzie obojętny to nikt go nie zauważy.
Na szczęście mu się nie udało. Początkowo nieufny, z czasem postanowił dać ludziom jeszcze jedną – ostatnią szansę. Zebrał wszystkie siły i w głębi serduszka postanowił że pokaże jakim jest super psem a potem podda się na zawsze. I wtedy stała się rzecz niezwykła- okazało się że Puszczyk jest super zwierzakiem. Że jest przytulasty, wesoły. Na spacerkach zachowuje się bardzo grzecznie, można wnioskować że kiedyś miał swojego pana. Bardzo pragnie kontaktu z ludźmi i uwielbia się bawić.
Puszczyk jest młodym pieskiem – ma ok. 3-4 lat. Jest zaszczepiony i odrobaczony, w najbliższym czasie zostanie poddany kastracji. Z suczkami dogaduje się bez problemu, z pieskami lubi czasem wszcząć bójkę. Ale trudno mu się dziwić – od dawna walczył o przetrwanie.
Puszczyk jest odrobinę mniejszy niż typowy sznaucer średni – ma około 44 cm w kłębie.

Puszczyk jest psem energicznym, wesołym, uwielbia aktywnie spędzać czas, ale jak jest blisko ludzi to leniuchowaniem też nie pogardzi, teraz próbuje nadrobić czas stracony w schronisku i wszędzie się spieszy, boi się, że znowu zostanie sam na długie miesiące – obiecałam mu, że tak nie będzie, że znajdziemy dla niego wspaniałych opiekunów!
Puszczyk lubi dzieci, ale dla maluchów mógłby być niedelikatny więc polecany raczej do domu z nastolatkami.
Koty może gonić.
Szukamy dla Puszczyka odpowiedzialnych opiekunów.

Przebywa w domu tymczasowym w okolicach Siewierza woj. śląskie

malawaszka@gmail.com
608 464 683

Psy do adopcji

W bukowskim schronisku
Oskar
2 lata
Więcej
Mokka
4 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Snickers
5 lat
Więcej
Myszka
2 lata
Więcej