Stefek

18.05.2019 – Stefek przegrał walkę o życie – odszedł a my nigdy go nie zapomnimy.

Kochany senior Stefanek szuka domku na jesień życia

Stefanek został znaleziony przy drodze do Murowanej Gośliny w mroźny dzień na początku tego roku. Biedak zamarzłby niechybnie, gdyby dobrzy ludzie nie zainteresowali się leżącym na poboczu pieskiem.

Stefanek był bardzo zaniedbany, jego futerko było zrudziałe, choć powinno być czarne- wynik wielomiesięcznych lub wieloletnich niedoborów żywieniowych.

Trafił pod opiekę Fundacji dla Zwierząt Animalia. Od razu został zawieziony do przychodni weterynaryjnej. Mieszka tam do dziś, czekając na kogoś, kto otworzy przez nim serce i drzwi swojego domu.

Stefanek jest już psim seniorem. Ma może 14, może 15 lat. Widać, że nie dbano o niego, ale też nie krzywdzono go – Stefanek nie boi się ludzi, ufa im, przy poznaniu nowej osoby rezerwa szybko znika i Stefanek prezentuje piękny psi uśmiech. Jest pieskiem absolutnie łagodnym, pogodnym, przyjaznym, wdzięcznym za każdy miły gest i zainteresowanie.

Zupełnie nie umiał chodzić na smyczy, ale jako że to pojętna psina, szybko się nauczył.

Obecnie uczy się zachowywać czystość, choć ta nauka na pewno byłaby bardziej owocna w domu – pracownicy Przychodni mają malutko czasu dla Stefanka.

Niestety nasz psi senior cierpi na syndrom Cushinga. Jest to nadczynność kory nadnerczy, która powoduje m.in. wzmożone pragnienie i oddawanie moczu. Schorzenie to można leczyć, podając codziennie odpowiednie leki, które zmniejszają te objawy.

Stefanek od jakiegoś czasu dostaje te leki i jest znaczna poprawa. Opiekunowie Stefanka musieliby podawać mu je systematycznie, do końca życia. Miesięczny koszt tych leków to około 180 zł. Stefanek powinien też wychodzić na dwór 4 razy dziennie.

Pewnie nie brzmi to wszystko zachęcająco, ale może jednak znajdzie się ktoś, kogo te niedogodności nie odstraszą i zechce przyjąć Stefanka do swojej rodziny? Piesek bardzo potrzebuje domu…

Pomijając syndrom Cushinga, Stefanek cieszy się doskonałym zdrowiem – ma dobre wyniki krwi, silne serce, wielki apetyt i chęć na spacerki.

Osoby zainteresowane adopcją mogą liczyć na rozmowę z lekarzem prowadzącym Stefanka, który dogłębnie wyjaśni wszystko, co wiąże się z jego schorzeniem.

Piesek jest pod opieką Fundacji dla Zwierząt Animalia. Mieszka w przychodni weterynaryjnej w Poznaniu.

Kontakt w sprawie adopcji: an2p@o2.pl, tel. 515 381 83

Psy do adopcji

W bukowskim schronisku
Lukas
3 lata
Więcej
Max
5 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Filip
4 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Molly
8 lat
Więcej