Toruś

Poznajcie Torusia.

Toruś to starszy, niewidomy jegomość z bagażem doświadczeń. Przeżył już blisko 13 wiosen, a teraz szuka swojego miejsca na ziemi, gdzie mógłby godnie spędzić jesień życia. Psiak został znaleziony na zupełnym odludziu, nieopodal torów kolejowych. Nie wiemy, jaka historia kryje się za nim, ale jesteśmy przekonani, że miał kiedyś dom i swojego opiekuna.

Toruś to uosobienie spokoju. Jest bardzo łagodnym i przyjaznym pieskiem. Pomimo krzywdy jaka go spotkała ze strony ludzi, kocha ich i bardzo pragnie ich towarzystwa. Gdy tylko czuje obecność człowieka, przymila się i delikatnie trąca nosem, aby go głaskać. Lubi też być przytulany oraz chętnie śpi w łóżku wtulony w człowieka.

Nasz staruszek w pełni akceptuje obecność innych zwierząt. W domu tymczasowym, w którym obecnie przebywa są dwa koty oraz drugi piesek w podeszłym wieku. Psiaka łączy z nimi życzliwa relacja.

Toruś potrafi chodzić na smyczy. Ostatnio nawet polubił spacerowanie. Z racji wieku i problemów z poruszaniem się (zaniki mięśniowe, zwyrodnienie kręgosłupa, sztywność tylnych kończyn) spacery nie mogą być jednak za długie. Psiak potrzebuje czasu i smakowitej zachęty, aby przejść trasę. Czuje się pewnie na terenie, który zna, natomiast w nowych miejscach bywa zdezorientowany. W stosunku do napotykanych psiaków zachowuje się przyjaźnie. To prawdziwy dżentelmen.

Psiak nie ma większości zębów dlatego karmiony jest głównie karmą mokrą. Choć Toruś nie jest wybredny musi dostawać jedzenie delikatne dla jego brzuszka, gdyż w przeszłości zdarzały mu się epizody biegunkowe. Piesek wymaga także rehabilitacji w postaci masaży i ścieżek sensorycznych oraz podawania suplementów, by mógł sprawnie funkcjonować.

Jeżeli zauroczył Cię ten sympatyczny piesek – napisz do nas. Toruś bardzo potrzebuje opiekuna, który podaruje mu dom i miłość.

Psy do adopcji

Riko
7 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Filip
4 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Lukas
3 lata
Więcej
Myszka
2 lata
Więcej