Żabka

Pod koniec stycznia 2016r. pod opiekę Fundacji dla Zwierząt Animalia trafiło 9 niewielkich psów. Wszystkie czarne podpalane i tri kolorowe psiaki w wieku 5-7 miesięcy – odebrane zostały w ramach interwencji właścicielowi, który nie miał już środków na utrzymanie stada. Stanowiły plon niekontrolowanych rozmnażań przygarnianych ponad normę zwierząt.
Wszystkie zwierzaki były zarobaczone i oczywiście bez szczepień, większość wykazuje zmiany krzywicze na skutek braku właściwego żywienia.
Mimo braku miejsc w domach tymczasowych musieliśmy zabrać pieski jak najszybciej – pojechały do hotelu dla psów. Pierwsze zabiegi to walka z pasożytami, kolejne to szczepienia całej gromadki – a teraz przed nami trudna praca. Psiaki były zupełnie niesocjalizowane – nie znały ludzkiej ręki i wyraźnie najlepiej czuły się ze sobą, w ciemnym kąciku.
W hotelu do którego trafiły sytuacja powoli się zmienia. Psiaki zaczynają się interesować światem, człowiekiem – i powoli widać, że to ciekawskie szczeniaki.
Na razie jeszcze nie potrafią chodzić na smyczy – do tego potrzebny jest czas a przede wszystkim osobne domy dla psiaków – będąc razem – wzajemnie się nakręcają. Oddzielone – szybko nawiązują kontakt z opiekunem. Dlatego tak bardzo potrzebne są dla nich dobre domy – nawet tymczasowe, chociaż myślimy o stałych domach – kochających domach na zawsze.
Cała psia rodzina mieszka w hotelu dla psów w Poznaniu.

Psy do adopcji

Max
10 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Filip
4 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Snickers
5 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Bazyl
13 lat
Więcej