Regulamin adopcji

REGULAMIN ADOPCJI

  1. Członkowie fundacji i wolontariusze zajmujący się danym zwierzęciem postarają się udzielić osobom zainteresowanym adopcją wszelkich dostępnych im informacji na jego temat (wiek, charakter, stan zdrowia, zachowanie, problemy, historia).
  2. Przed adopcją członkowie fundacji mają prawo i obowiązek zobaczyć warunki, w jakich będzie przebywać zwierzak, w dobrze pojętym interesie tegoż zwierzaka.
  3. W momencie adopcji nowi opiekunowie podpisują umowę adopcyjną.
  4. W umowie adopcyjnej nowi opiekunowie zobowiązują się między innymi, że zapewnią zwierzęciu ciepłe schronienie, wyżywienie, opiekę weterynaryjną, nie sprzedadzą go ani nie oddadzą osobom trzecim, nie dopuszczą do jego rozmnożenia (w przypadku zwierząt niewykastrowanych).
  5. Zgodnie z umową członkowie i wolontariusze fundacji mają prawo do dokonania kontroli poadopcyjnej, sprawdzenia, w jakich warunkach żyje zwierzę i jak jest traktowane.
  6. Zgodnie z punktem 4 umowy członkowie fundacji i wolontariusze mają prawo odebrać zwierzę w wypadku łamania przez nowych opiekunów warunków umowy.

Być może niektórym z Państwa te zasady wydadzą się przesadzone, inni być może poczują się dotknięci. Jednych i drugich prosimy o chwilę refleksji.

To prawda że większość ludzi przygarniających skrzywdzone zwierzę ma jak najlepsze intencje. Większość z nich wykazuje wiele rozsądku i cierpliwości w postępowaniu ze zwierzakiem w pierwszym okresie po adopcji.

Niestey zdarzają się również decyzje nieprzemyślane, podjęte pod wpływem impulsu. Nagle okazuje się, że opieka nad zwierzakiem przerasta, że brak czasu, cierpliwości, pieniędzy. Że pies czy kot… nie spełnił oczekiwań. Że przeszkadza. Przypadki nie są rzadkie, jak mogłoby się wydawać.

Nasze zwierzaki już raz zostały skrzywdzone. Nie możemy pozwolić, by przytrafiło im się to po raz drugi.

Czujemy się odpowiedzialni za ich los – przecież to my w ich imieniu podejmujemy decyzję o adopcji, one nie mają wpływu na to, co się stanie. Jesteśmy ich rzecznikami.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją któregoś z naszych kocich lub psich podopiecznych – pobierz ankietę adopcyjną, wypełnij ją i odeślij na adres podany jako kontakt w ogłoszeniu zwierzaka.

Pobierz ankietę adopcyjną psa lub kota.