Kocurek Haczyk – przegrał swoją walke o życie

03.06.2015
Kocurek żył sobie spokojnie na działkach, dokarmiany przez kochającego zwierzaki Pana. Był bezpieczny, mimo że tak naprawdę nie należał do nikogo.
Był bezpieczny – do wczoraj, tj. 02.06.15r. kiedy to w niewiadomy sposób do jego przewodu pokarmowego dostał się haczyk ze sznurkiem.
Opiekuna Kocurka zaniepokoił jego stan zdrowia, kotek leżał i charczał. Po wzięciu go na ręce okazało się, że z pyszczka wystaje sznurek i wszystko wskazywało na to, że cos co było na jego końcu kotek połknął. Pan natychmiast zabrał kotka do kliniki, gdzie zdjęcie rtg wykazało iż w przewodzie kotka utknął haczyk. Zwierzakowi groziła śmierć a jego „opiekun” nie ma środków na opłacenie operacji – jej koszt ustalono na 500 zł.
Pan zadzwonił do nas z błaganiem o pomoc, drżał mu głos. Nie było czasu na zastanawiania się. Telefon kolejny do kliniki – z potwierdzeniem, że Fundacja Animalia pokryje koszt operacji Kocurka.
Teraz potrzebne każda pomoc, każda złotówka – żeby uzbierać należność – w klinice mamy już niestety troszkę długów.
Mamy nadzieje że Haczyk przeżyje – w załączeniu zdjęcie kotka sprzed zabiegu oraz zdjęcie rtg – widać wyraźnie ciało obce.
Nisko się kłaniamy i bardzo prosimy o pomoc. Każda najmniejsza wpłata – to już wielka rzecz.
Wpłaty na konto Fundacji Animalia można tytułować – pomoc dla Haczyka.
04.06.2015
Haczyk po zabiegu. Rokowania ostrożne – trzymamy kciuki.
Kotek jest przesympatyczny – może uda się poszukać mu domu na zawsze!

14.06.2015
Przegraliśmy walkę o życie Haczyka. Kocurek odszedł za TM z powodu obrzęku płuc. Przeprowadzono sekcję zwłok, która nie wskazała przyczyny śmierci Haczyka – miejsce po operacji goiło się dobrze.
Szkoda że nie udało się uratować kociego życia – Haczyk był kochanym, łagodny Kocurkiem – czekał na niego jego dom.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w walce o życie Haczyka.

Aktualności

12 lutego 2024
Masz niepotrzebne książki? Przekaż je nam i pomóż naszym podopiecznym!
Kochani! Planujemy kolejną edycję stacjonarnego bazarku różności na rzecz podopiecznych naszej fundacji i mamy do Was prośbę. Jeżeli macie książki,…
Czytaj więcej
18 stycznia 2024
Pożegnanie.
Z niewyobrażalnym żalem i rozdartym sercem informujemy, że w dniu 14 stycznia 2024 r. odszedł jeden z założycieli Fundacji dla…
Czytaj więcej
5 stycznia 2024
To już 18 rocznica powstania naszej fundacji!
Kochani! Wczoraj Fundacja dla Zwierząt Animalia skończyła 18 LAT!!!Możecie w to uwierzyć? Bo my nie!  Dokładnie 18 lat temu, 4…
Czytaj więcej