Bonifacy

Bonifacy to kocurek, który pojawił się nagle nie wiadomo skąd w Buku. Bardzo cierpiał i potrzebował pilnej pomocy. Udało się go po paru dniach złapać.

Ludzie, którzy go zauważyli bardzo chcieli, żeby trafił w bezpieczne miejsce, gdzie będzie zaopiekowany więc przywieźli go do nas. Kocur był na początku zdenerwowany, syczący, chował się w kącie. Nic dziwnego – bardzo cierpiał. Miał obrzęk pyska – jednego oka praktycznie nie było widać. Jak się wkrótce okazało zachowanie to było spowodowane ogromnym bólem – związanym z gromadzącą się ropą w tkankach okołozębowych i przetoką. Szczęśliwie wyniki badań krwi okazały się być w normie. Bonifacemu usunięto ząb i podano antybiotyk – co z dnia na dzień spowodowało olbrzymią ulgę.  Okazał się też bardzo wdzięcznym pacjentem – wszystkie wizyty znosił z pokorą i ogromnym zaufaniem – jakby czuł, że pomoc nadeszła i jest szansa na lepsze życie. Kocurek miał wielką niedowagę – pod dłuższym futrem dało się wyczuć wystające kości miednicze i poszczególne kręgi kręgosłupa. Ale już nadrabia – przytył już kilogram, co nas bardzo,bardzo cieszy. Będzie to cudowny koci towarzysz..tak czujemy 🙂 . Powoli daje się poznaćjako bardzo zrównoważony, przemiły kot. Dużo, „gada” co jest urocze! 🙂 . Lubi być  głaskany. Byłoby najlepiej gdyby trafił do spokojnego domu – jest bardzo łagodny. Futro jak pisaliśmy ma dłuższe. Będzie ono wymagało regularnej pielęgnacji i wyczesywania. Dbania na codzień. Na razie dozujemy mu tę przyjemność, ale powoli przyzwyczajamy do szczotki. Osoba, która podaruje mu dom musi być świadoma z jakim obowiązkiem jest związane przyjęcie kota długowłosego do siebie. To sprawa, której nie można zaniedbać. Trzeba go przyzwyczaić do regularnych zabiegów, co stanowi o wiele większe wyzwanie niż opieka nad kotem krótkowłosym. Nie wiemy tak naprawdę czy był kiedyś kotem przydomowym i pozbyto się go czy zawędrował w miejsce , w którym nigdy wcześniej go nie widywano – tego już się nie dowiemy.

Kocurek jest już po zabiegu kastracji i powoli szukamy dla niego najlepszego domu :)❤ . Nie wiemy jaki ma stosunek do innych kotów, raczej preferowany jest dom bez innych zwierząt.

 Kontakt: 509 628 584

Pobierz ankietę z dołu strony Regulamin adopcji.

Wypełnij ją i  odeślij  na adres:  alderaanbordercollies@gmail.com

 

Fundacja dla zwierząt Animalia 

KRS: 0000248335

Twój 1,5% pomaga ratować życie, przekaż go naszym podopiecznym.

https://fdz-animalia.pl/

https://www.facebook.com/FundacjaAnimalia/?locale=pl_PL

Adoptuj zwierzaka!

https://fdz-animalia.pl/adopcje/

Wesprzyj zbiórki naszych podopiecznych.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/fdz-animalia

 

Koty do adopcji

Biszkopt
2 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Cherry
3 lata
Więcej
Stachu
1 rok 11 miesięcy
Więcej
Drakon
10 lat
Więcej