Czarna Kotka

Wczoraj rano trafiła do nas kolejna kotka po wypadku.
Tym razem potrącona kotka mimo pomocy udzielonej przez osobę, która ją znalazła i natychmiastowej akcji ratunkowej Pań z @Polanka, które rzuciły wszystko żeby pomóc kotce nie przeżyła wypadku. Powodem był prawdopodobnie silny uraz głowy.
Koteczka była też w wysokiej ciąży.
Nie wiadomo jak długo kicia leżała w takim stanie umierając.
Bardzo nam przykro, że kicia nie dała rady i że sprawca wypadku zostawił umierające zwierzę bez pomocy…. to kolejny kot, który przegrał życie w taki sposób 🙁 🙁 🙁

Osoba, która ja potrąciła nie zatrzymała się i nie udzieliła kotce pomocy.
Nie wypuszczajcie swoich zwierząt zadbajcie o ich bezpieczeństwo!
Ilość zwierzaków, króea kończy pod kołami jest niewyobrażalna!

Przy okazji po raz kolejny przypominamy o obowiązku udzielenia pomocy zwierzakowi w sytuacji gdy wypadek ma miejsce!
👨‍⚖ Art. 25 ustawy o ochronie zwierząt:
Prowadzący pojazd mechaniczny, który potrącił zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia jednej ze służb (…)

🚘 🐕 Wypadek, w wyniku którego zostaje potrącone zwierzę może zdarzyć się nawet mimo ostrożnej jazdy. 🚨 Warto jednak pamiętać, że tak samo jak w przypadku potrącenia człowieka, czy uszkodzenia innego pojazdu, na kierowcy spoczywa obowiązek zachowania się w takiej sytuacji w sposób odpowiedzialny. 🆘 Jeśli już dojdzie do takiego zdarzenia, obowiązkiem kierowcy jest udzielenie zwierzęciu niezbędnej pomocy.

🐶 Oczywiście, może zdarzyć się tak, że udzielenie pomocy jest trudne lub niemożliwe, bo kierowca zwyczajnie może nie znać się na zwierzętach i nie umieć tej pomocy udzielić albo zwierzę może w wyniku strachu lub szoku nie dawać sobie pomóc. 🚔 W takim przypadku absolutnym minimum jakiego kierowca musi dopełnić jest zawiadomienie właściwych służb, czyli najczęściej Policji, straży miejskiej, lub po prostu wykonanie telefonu pod numer alarmowy 112. ☎ Niedopełnienie choćby tego obowiązku jest wykroczeniem zagrożonym karą do 5000 PLN.

📣 Pamiętajmy, że samo potrącenie jest wypadkiem i nikt nie będzie karał kierowcy za nieumyślne potrącenie zwierzęcia. Karze podlega nieudzielenie pomocy potrąconemu zwierzęciu.❗

Koty do adopcji

Marianek
5 lat
Więcej
Bratek
1 rok 10 miesięcy
Więcej
Duszek
5 lat
Więcej
Flora
4 lata
Więcej