Jacuś

Szukamy rozpaczliwie domu tymczasowego dla Jacusia. Na pół roku, rok, półtora, może trochę dłużej. Dlaczego rozpaczliwie, i dlaczego tymczasowego, i dlaczego akurat na rok-półtora?

Na rok-półtora dlatego, że tyle mniej więcej czasu Jacusiowi zostało. Takie są rokowania przy niewydolności nerek stopień III/IV. Jacuś jest młody, ma około 3 lat, ale nie ma przed sobą więcej życia. Okrutne to, ale tego nie zmienimy.

Szukamy domu tymczasowego, ponieważ przez cały ten czas, który mu pozostał, Jacek będzie musiał brać leki i przyjmować kroplówki, jeść specjalistyczną karmę. To spore koszty, ale jeśli ktoś zdecyduje się dać Jacusiowi dom i miłość, Jacuś będzie miał finansowaną całość leczenia i specjalistyczną karmę – do końca swoich dni. Bo ktoś może chcieć go przygarnąć, ale może nie być w stanie udźwignąć kosztów. Więc tak.

A dlaczego rozpaczliwie? Bo płakać nam się chce na myśl, że Jacuś, to kochane, pokorne stworzenie, nigdy nie zazna domu, miłości, nie będzie miał swojego miejsca na Ziemi przez tę krótką chwilę, w której na niej jest. Jeszcze jest.

Jacuś żył na działkach. Do nas trafił, bo był w bardzo złym stanie, umierający. Diagnoza – anemia, hipotermia, mocznica, żółtaczka. Udało się dzięki transfuzji, kroplówkom i lekom ustabilizować go stan. W tej chwili Jacuś czuje się nieźle.

Jacuś jest kotem bardzo łagodnym, cierpliwym, delikatnym, wdzięcznym. Wdzięcznym za wszystko, co się dla niego robi. Jest przyjazny i ustępliwy w stosunku do innych kotów. Państwo, którzy dokarmiali Jacusia na działkach, na których żył, mówili, że Jacuś zawsze ustępował innym kotom i był ostatni do  jedzenia i do wszystkiego… i tak właśnie jest.

Nie sprawia żadnych problemów przy kroplówkach, badaniach, podawaniu leków. Nie złości się, nie stawia oporu.

Jest w ogóle kotkiem bezproblemowym, z cudnym charakterem. Gdyby nie jego choroba, jesteśmy pewni, że znalazłby szybko dom. A tak…

Jacuś jest pieszczochem. Uwielbia być wyczesywany.

Czas Jacusia dobiegnie wkrótce końca.

Udżwignie to ktoś?

Jacuś ma ujemne testy Fiv/Felv, jest więc całkowicie bezpieczny dla innych kotów.

 

Koty do adopcji

Arwena
3 lata
Więcej
Dziurka
2 lata
Więcej
Anabel
2 lata
Więcej
Joe
3 lata
Więcej