Maliniak

Maliniak to uroczy chłopak, który bardzo pragnie mieć swojego człowieka. Jest dużą gaduła i zawsze kroczy za człowiekiem, lubi siedzieć na kolanach ale na własnych zasadach i czasem pokazuje swój charakterek. Maliniak jest niesamowity bo uwielbia w nocy spać na swojej opiekunce. Trudno na tą chwilę stwierdzić jaki ma stosunek do innych zwierząt ale to duży indywidualista i sądzimy że będzie mu dobrze jako jedynakowi. Ktoś już pozbawi go kiedyś domu i porzucił w ciężkim stanie nie chcemy dla niego kolejnej traumy, szukamy odpowiedzialnego domu bez dzieci , niewychodzącego i dającego mu czas na zaakceptowanie nowej sytuacji.

——————————

Proszę Państwa oto Maliniak. Czyli klasyczny „kot bieda”. 🙁
Maliniak pojawił się w domu wolontariuszki i na pokładzie fundacji jakiś czas temu. Szukaliśmy jego opiekunów i nic. Jedno wielkie zero wyszło z tego poszukiwania.
Historia stara jak świat. Nagle pojawia się kot. Niby wszystko wskazuje, że musiał mieć dom, ale ani nikt go nie szuka ani nie zgłasza na ogłoszenia.
Maliniak gdy został znaleziony wyglądał tak, że musiał po prostu otrzymać natychmiastową pomoc. Bure chude kocisko w opłakanym stanie. Nędza z biedą w futrzastym wydaniu.
Wyglądał jakby się już na zawsze żegnał z tym światem. 🙁
Był bardzo słaby. Okazało się, że kot ma silną anemię, witamina B12 to jakiś dramat – po prostu nie ma jej Maliniak (nawet nie wiedzieliśmy, że to możliwe), kwas foliowy i morfologia też tragedia…. Stan paszczy … matko kotko… to nawet nie paszcza tylko jakieś pozostałości żałosne.
Zębów połowy brak, a te co są to w sumie lepiej żeby ich nie było bo nadają się tylko do usunięcia. Na skutek przewlekłego stanu zapalnego w pyszczku zrobiły się nadziąślaki.
Czy to go bolało? Jasne, że tak! … i to cholernie. 🙁
I te nadziąślaki muszą być koniecznie usunięte laserowo jak tylko Maliniak stanie na cztery łapki. Bo póki co to trzeba go doprowadzić do stanu jakiejś używalności. Maliniak dostawał i dostaje leki. Jest nawadniany, bo sam nie piję.
Jeśli po tym wszystkim stan kocurka i jego wyniki morfologii nie poprawą się będzie miał robione dalsze badania.
Co tydzień przez 6 tygodni musi mieć podawaną w zastrzyku witaminę B12. Oczywiście nie obeszło się przez kilka dni bez antybiotyków, leków przeciwbólowych i przeciwwymiotnych.
I taka jest historia Maliniaka.
Kocur ma dopiero 6 lat. A wygląda na dużo więcej ze względu na wyniszczenie organizmu.
Mamy nadzieję, że kolejne lata to to kocisko spędzi już w inny sposób. Bardzo Was prosimy o pomoc dla Maliniaka! 🙏🙏🙏
Niech to będzie początek jego nowego życia.
Najpierw zawalczymy o jego zdrowie, a potem o kochający dom!
Ale bez Was nam się to nie uda. Dziękujemy! <3

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kocur-maliniak

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Koty do adopcji

Psotek
6 miesięcy
Więcej
W trakcie leczenia
Klara
4 lata
Więcej
Bożenka
10 miesięcy
Więcej
Szafirek
5 miesięcy
Więcej