Misia

Misia 💚 –  koteczkę zgłosiła nam pewna Pani, która dokarmiała kilka kotów w okolicy swojego zamieszkania, blisko Wrześni. Dlaczego zwróciła na nią uwagę? Miśka zamiast ogona miała obszarpany kikut..😥 Nie wiemy co jej się stało, czy ucierpiała w wypadku z autem, czy po ataku jakiegoś innego, silniejszego zwierzaka.  Kotka została złapana, przewieziona do przychodni weterynaryjnej gdzie kikut został amputowany. Było to konieczne, by zakażenie i martwica, która zaczynała się wdawać w ranę, nie spowodowała zakażenia całego organizmu i śmierci. Poza tym – ból musiał być niesamowity, zwłaszcza świeżo po urazie. 💔 Została również wysterylizowana. Jako dzika trafiła do naszej kociarni, początkowo tylko na czas gojenia się ran po zabiegach. Nikt nie widział jak wygląda, nie wychodziła z transportera, który obecnie ma w klatce. Ze strachu biła łapką. Początkowo bała się nawet jeść. W końcu „zaskoczyła” – zaczęła korzystać z kuwety i podjadać z miski, choć tylko w nocy, gdy nie było nas na dyżurach. Potem już coraz śmielej, szczęśliwcom udało się czasem ją zobaczyć lub chociaż kawałek wygolonej po zabiegu pupki.😉

Misiunia cały czas jest oswajana, nasi wolontariusze robią wszystko aby człowiek nie kojarzył się jej z kimś złym. Koteczka robi postępy, gdy bawimy się z nią ulubioną zabawką.

Nie widać już przerażenia w oczach, nie siedzi już na samym końcu swojej klatki lecz chętnie wychodzi gdy tylko widzi poruszającą się w jej kierunku wędkę. Wolontariuszka Agata – zawsze przed zabawą głaszcze Misie specjalnym głaskaczem, który służy do oswajania. Czasem pacnie łapką, czasem średnio jej się podoba. Jednak powoli widać, że głaskana w okolicach pyszczka czy bródki jest bardzo zadowolona.

Widać progres, działamy dalej. 🤞😊Oczywiście można już się zakochiwać, bo będziemy szukać dla niej domu stałego.😊

 

Udostępnij, polub, skomentuj, to zwiększa zasięg i szanse na znalezienie domku.

👉 Pobierz ankietę z dołu strony Regulamin adopcji.

👉 Wypełnij ją i odeślij na adres:  adopcje.animalia@gmail.com

JAK NAM POMÓC?

❤️ Wesprzyj jedną z naszych zbiórek:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/fdz-animalia

❤️ Zostań wirtualnym opiekunem

❤️ Wpłać dowolną darowiznę na nasze konto: 53 1440 1286 0000 0000 0453 3704

#fundacjaAnimalia #niekupujadoptuj

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Koty do adopcji

Mania
2 lata
Więcej
Biszkopt
1 rok 11 miesięcy
Więcej
Emma
4 lata
Więcej
Dominika
2 lata
Więcej