Przecławek

Bardzo prosimy o pomoc dla kocura Cławka! 🙏
❗ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/chory-kot-clawek-2022 ❗
Oto jego historia. 🙁 Przecławek jest bezdomym kocurem. Typowym zaniedbanym wiejskim kotem, jakich są setki tysięcy. Jego umaszczenie jest białe i niestety z tego powodu ma na uszach nowotwór płaskonabłonkowy. I prawdopodobnie jest też zaatakowany również nos Cławka.
Jest potwornie wycieńczony i osłabiony także jego ciało absolutnie nie radziło sobie z zarobaczeniem i zapchleniem. Co niestety jak sami wiecie może być bardzo groźne dla kotów. I jak to bywa na wsi, gdzie bytuje taki bezdomny kot … jakimś cudem bardzo przeszkadza mieszkańcom, więc strzelano do niego. Przecławek ma pełno śrutu przy uchu. 🙁 Tak wiemy kiedy się czyta takie opisy to aż trudno uwierzyć, że to się dzieje naprawde, ale taka jest nasza, a raczej bezdomnych kotów rzeczywistość. 🙁
Przecławek jest bardzo podrapany. Tak bardzo, że rany na jego skórze to po prostu wielkie strupy. W tej chwili jest na antybiotyku długo działającym, żeby opanować jakoś te wszytskie zakażenia bakteryjne.
Co dalej?
Czeka go zabieg usunięcia chorych uszu. To w pierwszej kolejności. Trudno okreslić co będzie z jego noskiem. Czekamy na dezyzje lekarzy.
Nie jest bardzo starym kotem, ale jak to bywa z takimi biedakami żyjącymi „wolności” i walczącymi by przeżyć każdy dzień – nie ma już praktycznie zębów. Cławek potrzebuje opieki, bo trudno zostawić go bez jakiejkolwiek pomocy.
Zresztą bez pomocy ten kot po prostu nie przeżyje.
A czy ta nie przyszła za późno?
Mamy nadzieję, że nie, ale jego stan naprawdę jest nieciekawy. 🙁

Koty do adopcji

Stachu
1 rok 8 miesięcy
Więcej
Pusia
6 lat
Więcej
Mentos
3 lata
Więcej
Kumpel
3 lata
Więcej