Visia

Visia, młodziutka (ma około 6 miesięcy) kotka, została znaleziona 11 września przy ulicy Mylnej w Poznaniu. Wypadek miał miejsce prawdopodobnie dzień wcześniej. Od tego czasu kotka leżała przy krawężniku… Nie mogła się ruszać, pewnie umarłaby w końcu z wycieńczenia i bólu… Na szczęście ktoś wreszcie pochylił się nad tą cierpiącą kupką kociego nieszczęścia.

Kotka została przywieziona do gabinetu przy ul. Zbąszyńskiej i tak trafiła pod opiekę fundacji. Pierwszy tydzień to była walka o życie. Potem stopniowo stan Visi zaczął się poprawiać, a teraz wiadomo już, że będzie dobrze.

Visia będzie jednak kotkiem niepełnosprawnym. Jedna z tylnych łapek musiała zostać amputowana, bo była zupełnie zmiażdżona. Drugą tylną da się uratować, ale niewykluczone, że będzie potrzebna jeszcze jedna operacja, na staw biodrowy. Okaże się to w najbliższym czasie, po zdjęciu RTG (wcześniej nie można było go wykonać ze względu na osłabienie kotki). Złamana miednica na szczęście się zrosła.

Visia będzie miała też widoczną bliznę w okolicy lędźwiowej – pozostałość po rozległej martwicy w tym miejscu. W tej chwili płat gołej skóry jest jeszcze duży, ale z czasem się zmniejszy (większość zarośnie futerkiem).

Mimo kalectwa Visia radzi sobie świetnie z poruszaniem się i zabawą. Pięknie korzysta z kuwety.

Kotunia obecnie mieszka w lecznicy, ale nie może tam zostać. Kiedy przestała tak strasznie cierpieć, okazała się kochanym kotkiem. Jak na burasa przystało, jest charakterna i odważna. Oswoiła się już, lubi głaskanie, lubi się bawić, choć najchętniej na swoich warunkach.

Jest dość zazdrosna o względy okazywane innym zwierzakom, ale mogłaby mieszkać z innymi kotami. Niestety nie przepada za psami, przynajmniej póki co.

Koty do adopcji

Jadzia
7 lat
Więcej
Olaf i Elza
2 lata
Więcej
Mruczuś
5 lat
Więcej
Dziurka
2 lata
Więcej