Werka

Pamiętacie Werkę❓ Znaleziona ledwo żywa na schodach. Nie miała siły nawet podnieść głowy tak źle było… 🙁
A teraz po ponad 5 miesiącach (grudzień 2021r.) Wercia wygląda tak jak na tych dwóch pierwszych zdjęciach.
Piękna bura panna gotowa by ktoś ją pokochał. ❤
Werka okazała się być bardzo spokojną i wyważoną kotką.
Lubi być blisko człowieka, ale nie jest nachalna w kontakcie z nim.
Przyjdzie sama od czasu do czasu na głaskanie. 🙂
Inne koty nie przeszkadzają jej, odnajdzie się w spokojnym domu.
Mamy nadzieję, że komuś Werka wpadnie w oko.
Testy FIV/FeLV ujemne, odrobaczona, zaszczepiona.
————————-

Werka dotychczas żyła sobie na wsi. Od czasu do czasu znalazła coś do jedzenia, często pewnie nie znajdowała nic. 🙁 Była kotem niczyim, takim który gdzieś tam sobie po prostu jest. Choć musiała mieć kiedyś kontakt z człowiekiem, bo ludzi absolutnie się nie boi i lubi ich towarzystwo.
Jak trafiła do nas? Werka została znaleziona gdy leżała na schodach.
Była w takim kiepskim stanie, że nie miała siły podnieść głowy i miała problemy z oddychaniem. Na szczęście ktoś zauważył to umierające biedactwo i postanowił jej pomóc. Werka miała dużo szczęścia, że ratunek nie przyszedł za późno. A niewiele już brakowało by pożegnała ten świat.
Trudno powiedzieć w jakim koteczka jest wieku, bo trafiła do nas bardzo wyniszczona. Jest dorosłą koteczką, a ważyła zaledwie 2,8 kg. W pyszczku Werki resztki zębów, a to co zostało oczywiście jest w fatalnym stanie.
Sierść to dramat po prostu. W sumie jej futro to właściwie resztki włosów i ogromne wyłysienia, bo Wercia sobie to wygryzła i wylizywała.
Poza ogólnym złym stanem zdrowia wynikającym z wyniszczenia organizmu jej futerko wymaga długotrwałego leczenia, pozostałości zębów są do usunięcia wszystkie, bo nie ma co już tam leczyć.
Werka znosi całe leczenie i zabiegi bardzo dzielnie. To bardzo spokojna i wdzięczna kotka, tak jakby wiedziała, że te liczne wizyty u weterynarza, codzienne tabletki to wszystko jest dla niej i dla poprawy jej zdrowia.
Bardzo prosimy o pomoc w zbiórce Werki❗🙏
❗ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kotka-werka ❗
Jeszcze długa droga przed nią, ale mamy nadzieję, że z tego biedaka kiedyś będzie znowu piękna i zdrowa kotka, którą ktoś pokocha.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Koty do adopcji

Pini
11 miesięcy
Więcej
Bono
5 lat
Więcej
Grzecznościowe
Lala
10 miesięcy
Więcej
Black
1 rok 7 miesięcy
Więcej