Kiler

GRZECZNOŚCIOWE
Kiler, bo tak go nazwali ma dopiero rok. Jego właściciele musieli go oddać, bo jak twierdzili praca pochłania większość ich czasu i nie miałby się kto nim zająć.
Obecnie przebywa w domu tymczasowym w Poznaniu. Nie jest to pies dla każdego i na pewno nie będzie szczęśliwy, spędzając całe dnie na kanapie. Potrzebuje właściciela, który włoży w jego wychowanie dużo czasu i uwagi, przynajmniej na początku. Psiak dopiero uczy się życia w mieście, chodzenia na smyczy, nie zwracania uwagi na przechodniów i rowery (zdarza mu się warczeć i ciągnąć). Niestety największym jego problemem jest zostawanie samemu w domu, bardzo to przeżywa, co prawda nic nie niszczy, ale bardzo płacze i szczeka, co może być kłopotliwe, jeżeli ktoś chciałby go przyjąć do mieszkania w bloku i zostawiać samego. Według behawiorysty jest to do naprawienia, ale nie ukrywamy, że będzie to wymagało czasu i cierpliwości ze strony właściciela.
Jest to psiak bardzo pogodny i energiczny. Wymaga przynajmniej jednego dłuższego wyjścia w ciągu dnia. Uwielbia spacery i aportowanie (patyczki, piłka, ringo, frisbee) to zdecydowanie jego żywioł. Po powrocie z takiego "aktywnego" spaceru grzecznie zasypia zmęczony pod warunkiem, że ma obok siebie człowieka. Na spacerach spuszczony ze smyczy, przychodzi na zawołanie, nie ucieka i daje się zapiąć na smycz, ale trzeba też skupić na sobie jego uwagę (żeby nie zainteresował go np. jakiś rower), co akurat nie jest trudne, bo wystarczy zająć go zabawą. Jeśli chodzi o inne pieski to zdarza mu się najeżyć i reagować nerwowo, ale też z niektórymi potrafi się pięknie bawić. Piesek jest także nauczony czystości w domu i wszystkie potrzeby załatwia na zewnątrz. Wieczorami zamienia się w prawdziwego pieszczocha, lubi sobie wejść na kolanka i zasnąć przytulony. W nocy śpi na swoim legowisku i nie wpycha się do łóżka.
Jego ojciec był sznaucerem, a matka rasy mieszanej. Maluszek waży ok. 6 kg , jest wykastrowany i zaszczepiony. Najlepiej nadawałby się do domu, a jeśli do mieszkania to takiego w którym (przynajmniej do czasu rozwiązania jego problemu) nie będzie zostawał sam. Szuka odpowiedzialnego człowieka, który zechce spędzić z nim resztę jego życia. Odwdzięczy się na pewno ogromną wiernością i mnóstwem miłości.

KONTAKT WYŁĄCZNIE – 609 952 054

Psy do adopcji

Myszka
2 lata
Więcej
Misiu
11 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Żeton
5 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Lukas
3 lata
Więcej