Kłopot

Kłopot odszedł w swoim domu wśród kochajacych osób w dniu 22.12.2011. Byl ciężko chory – ale jesień życia mial szczęśliwą. Będziemy pamiętać o tobie.

Kłopot ma około 10 lat i jest złotym cocker spanielem. Nie jest młody i prawdopodobnie dlatego ktoś obszedł się z nim tak brutalnie. Wyrzucił z domu – po tylu latach miłości i wierności, na śmierć i poniewierkę.
Mokrego, zmarnowanego, potwornie przerażonego psa znalazła życzliwa dusza. Nie pozostała obojętna. Mimo braku możliwości zaopiekowania się psiakiem powiadomiła poznańskie Fundacje, które postanowiły uratować kolejne psie życie.
Kłopot, bo takie imię dostał – wymagał natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Miał potworny stan zapalny dziąseł, uzębienia, paradontozę. Musiał ogromnie cierpieć z bólu, a jednak na nikogo z nas, w żadnym momencie nawet nie warknął.
Przy badaniu – kładł się brzuszkiem do góry z ufnością pokazując pyszczek. Sam dawał łapinę do zastrzyku.
Proszę mi wierzyć – chciało się płakać, gdy z nadzieję, z wiarą w człowieka to wspaniałe psisko wpatrywało się w nas.
Pytało – czy damy mu dom, czy będzie bezpieczny.
Już po operacji, kilka ząbków zostało usuniętych, kamień zdjęty, antybiotyki zdziałały cuda – Kłopot poczuł się dużo lepiej.
Z wielkim apetytem je, jest pogodny, a nade wszystko kochający człowieka.
Nie mogliśmy dać mu domu, jednak daliśmy mu poczucie bezpieczeństwa, zamieszkał tymczasowo w hotelu dla psów pod Poznaniem, koło Szamotuł.
Jest psem wspaniałym, mieszka i przebywa z psim samcem i z suczkami – nie ma w nim zupełnie agresji. Nie odpowiada nawet na zaczepki.
Wpatrzony w człowieka słucha poleceń, przychodzi na zawołanie, wystawia brzuszek do głaskania.

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego? Za co? Kto mu to zrobił?

Czy 10-letni psiak ma szanse na dom? Psiak który jest samą wielką delikatnością i czułością?
Czy jest gdzie miłośnik spanieli, miłośnik psów, który ulituje się nad Kłopotem i przygarnie go na zawsze, na całą resztę jego psiego życia.
Ktoś, kto pozwoli mu zapomnieć!

On pokocha, będzie wierny i oddany.

Kłopot – nie młody, ale kochający i łagodny – pięknie prosi o dom na resztę psiego życia. O opiekę i miejsce, choćby niewielkie, w ludzkim sercu.
Nasze serca już zdobył. Czy w Twoim znajdzie się dla niego miejsce?

Kontakt w sprawie Kłopota:
tel. do hoteliku: 608 852 280

Psy do adopcji

Borus
7 lat
Więcej
Mini
12 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Benji
7 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Lukas
4 lata
Więcej