Nefi

14.04.2012 – Nefi w ramionach tymczasowej opiekunki przeszedl za Tęczowy Most. Tak mi trudno pisać – że odchodził bezdomny, mimo, że kochany. Nie udalo się [poszukać domu dla jednego z najmniej kłopotliwych psów, dla spokojnego, łagodnego Nefika. Ciężka choroba zabrala go nam w ciągu 3 dni.
Będziemy o tobie pamiętać Nefi!

Nefi – takie imię dostał około 4-5 letni, bardzo ładny pies, który niedawno trafił do podpoznańskiego schroniska. Co przeżył po drodze, tylko on wie. A nie są to z pewnością miłe wspomnienia. Głowę Nefiego znaczy bowiem spora rana, obecnie zaszyta przez lekarza wet (widać jeszcze szwy). Nie wiemy, kto doprowadził psa do takiego stanu, być może człowiek, może jego własny Pan.

Teraz Nefi nie ma nikogo. Mieszka sam w schroniskowej klatce i w bardzo rzadkich okazjach odwiedzin wolontariuszy może wyjść na krótki spacer.
Taki właśnie spacer pozwolił Poznań bliżej tego wyjątkowego psa.

Nefi mimo swoich przeżyć szuka kontaktu z człowiekiem. Chętnie bierze smakołyki z ręki, przy czym okazuje się, że nie zawsze chodzi o ten smakołyk, bardziej o zwrócenie uwagi właśnie na niego, o dotyk psiego noska, o bliskość.
W takich chwilach właśnie Nefi czuje, że to na niego zwrócone SA oczy człowieka, być może o nim człowiek myśli.
Może go zabierze z klatki na zawsze.
Kto wie, o czym marzy Nefi, gdy śledzi wzrokiem ludzką rękę. Gdy czeka na spacerek.

Możemy się domyślać – Nefi, miły, kontaktowy pies, tęskni za własnym, domem, za poczuciem bezpieczeństwa.
Odda wszystko za własne legowisku, dach nad głową, miskę i rękę, która właśnie jego będzie głaskała po okaleczonym czole.
Za głos człowieka, który wołać będzie właśnie jego – „Nefi, chodź do DOMU”.
ZA DOM!!!

Czy jest gdzieś dom dla Nefiego – dom pełen serca dla tego skrzywdzonego gdzieś, kiedyś psa.

Nefi bardzo źle znoisł pobyt w schroniskowej klatce, rana się nie goiła. Został więc zabrany do hotelu pod Poznaniem. Mieszka tam – tyle, że jego bezpieczeństwo w tym miejscu zalezy od posiadanych środków finansowych.
Prosimy o pomoc dla Nefika.

Kontakt w sprawie adopcji Nefiego:
Tel. 509 565 343
Meil: fdz.animalia@wp.pl

Psy do adopcji

W bukowskim schronisku
Benji
6 lat
Więcej
Max
10 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Oskar
2 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Fanta
5 lat
Więcej