Riko

Szukamy wirtualnego opiekuna 🙏🙏🙏

Po rozpaczliwych poszukiwaniach jakiegokolwiek miejsca, obdzwonieniu fundacji zajmujących się niepełnosprawnymi zwierzakami i hoteli, które choćby rozważają taką opcję jak pies wózkowy, po serii postów i kolejnych odkrywanych siwych włosach na głowie, po emocjonalnym rodeo od bezsilności przez złość do totalnej rozpaczy – co zrobić z psiakiem, którego absolutnie nikt nie chce – stał się cud – Riko znalazł dom tymczasowy ❗❤

Aktualnie Pani Beata pisze nam tak  😊

Psiak na dobre zadomowił się u nas. Po odejściu Misi (naszej przewodniczki stada) szybko zajął jej miejsce i na dobre przewodzi naszej grupie. Poznaliśmy się już na tyle dobrze, że wiemy co Rikuś chce nam zakomunikować. Potrafi zasygnalizować potrzebę fizjologiczną, chęć na spacer oraz swoje niezadowolenie. Okazał się wielkim przytulakiem i najchętniej zasypia wtulony w nas. W ciągu tygodnia chodzi do psiego przedszkola – czyli do wspaniałych Cioć z Happy-Fizjo. Cudotwórczynie próbują postawić naszego Pieska na nogi. Robi postępy ale dawkuje nam je bardzo oszczędnie. 😉Ostatnio zdiagnozowana została u niego niedoczynność tarczycy i może to jest przyczyną małych postępów w chodzeniu. Wszyscy trzymamy za niego kciuki więc chyba nas nie zawiedzie. 🤞🤞

———————————————————————————————————————————-
Przy okazji przypominamy jego zbiórkę i bardzo prosimy o wsparcie Riko. 🙏🙏🙏

Walka o zdrowie Psiaka to jakieś 9 – 10 tysięcy złotych, nie licząc kosztów fizjoterapii na bieżni wodnej. Uzbieraliśmy na jego zbiórce trochę ponad 3 tysiące i pięknie za to Wam dziękujemy, ale mimo iż bardzo się cieszymy, że udało się uratować życie Riko i że teraz w domu tymczasowym ma lepiej niż w psim raju, to realia są takie że w tej chwili nas nie stać na pomoc kolejnym zwierzakom.
Nie tylko ze względu na leczenie ale koszty utrzymania oraz diagnostyki, leczenia i operacji wszystkich kotów i psów pod naszą opieką. A sporo się tego uzbierało ostatnio. Każda wpłata, każdy grosz się liczy, bo całość przeznaczana jest na realną pomoc zwierzakom takim jak on – bohater tego wpisu – Riko.
Najszybszy pies na wózku jakiego widzieliśmy. ❤
———————————————————————————————————————————

Historię Riko możecie poznać w jego zbiórce, którą przy okazji przypominamy i bardzo prosimy o pomoc. 🙏
❗ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pies-riko ❗
Riko to kolejny i to nie ostatni z naszych podopiecznych wymagający kosztownych zabiegów. 🙁
Koszt samej operacji to 5000 zł. Plus pobyt w szpitalu 500 zł. Do tego dochodzi rehabiliacja i bieżnia wodna, wieć pewnie jeszcze będzie z tego konkretny rachunek. 🙁 Przy okazji bardzo prosimy o DOM TYMCZASOWY dla Riko❗🙏 Psiak jest bardzo emocjonalny, szybko przywiązuje się do lekarzy w klinice czy rehabilitantów.

Rikuś to kilkuletni pies, który trafił pod nasze skrzydła, w najtrudniejszym dla siebie momencie – gdy wypadły mu dwa dyski.
Przyjęliśmy go, żeby walczyć o jego życie.
Został natychmiast zoperowany i teraz dochodzi do siebie.
Operacja kosztowała 5 tys. złotych więc jeszcze raz prosimy pomóżcie nam zebrać na jej opłacenie, bo życie Riko jest tego warte bez dwóch zdań! Riko jest cudownym jamnikowatym psiakiem, który obecnie ma niewładne tylnie łapki.
Przy okazji dziękujemy z całego serca ekipie z Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu, a w szczególności Pani dr Weronice Gruss, że podjęli się opieki nad psem i od początku partycypują w walce o jego powrót do życia i sprawności. ❤
Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się przywrócić mu sprawność, bo radość do życia i miłość do świata już ma!
Z dobrych i najnowszych wieści możemy jeszcze napisać, że Psiak zaczyna znów sam siusiać, co jest bardzo ważne dla nas, bo wtedy nie potrzeba mu w tym pomagać. Taka mała rzecz, a cieszy wszystkich niesłychanie. Sikający pies … kto by pomyślał …😉
Ostatnio zaskoczył wszystkich, bo podczas rehabilitacji użył prawej tylnej łapki!
Jeszcze raz bardzo Was prosimy o pomoc dla niego w zbiórce  🙏🙏🙏

❗ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pies-riko ❗
Riko po operacji chodzi tak jak na tym FILMIE dlatego konieczna jest rehablitacja.
A tu możecie podejrzeć jak wygląda Riko na bieżni wodnej – FILM NR 1 i FILM NR 2.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Psy do adopcji

W bukowskim schronisku
Benji
7 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Oskar
4 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Lukas
4 lata
Więcej
Borus
6 lat
Więcej