Riko

Dziś (20/11/2022 ) rochę napiszemy o Riko. Bo przeżyliśmy bardzo intensywny czas związany z nim.
Po rozpaczliwych poszukiwaniach jakiegokolwiek miejsca, obdzwonieniu fundacji zajmujących się niepełnosprawnymi zwierzakami i hoteli, które choćby rozważają taką opcję jak pies wózkowy, po serii postów i kolejnych odkrywanych siwych włosach na głowie, po emocjonalnym rodeo od bezsilności przez złość do totalnej rozpaczy – co zrobić z psiakiem, którego absolutnie nikt nie chce – stał się cud – Riko znalazł dom tymczasowy ❗❤
Jeszcze nie wierzymy do końca że to się stało, nawet patrząc na zdjęcia (łatwo się zorientować o które chodzi).
Riko trafił do domu Pani Beaty, która adoptowała wcześniej psa Tommiego z Buku, takiego pięknego białego psiaka. Latem Tommy odszedł, a teraz Pani Beata pomyślała, że brakuje jej 5 psa, po Tommym zostało jakby puste miejsce.
Nowa opiekunka Riko zaakceptowała Riko ze wszystkimi jego niepełnosprawnościami, pomimo, że nigdy nie miała wózkowego psa. Nic nie było problemem, nawet gdyby coś poszło nie tak, chodzi głównie o problemy fizjologiczne Riko, który nie zawsze załatwia te potrzeby świadomie i na dworze. Riko pojechał do Rodziny, w której jest duuuużo miłości. ❤ ❤ ❤
Ma możliwość bawić się z 3 dzieci więc uwagi zawsze dostaje ile mu potrzeba. Pani Babcia rozpieszcza go czasem mięskiem, a w dniu przyjazdu został przekupiony kurczakiem z rosołu, więc bardzo szybko Pani Babcia została Ulubionym Człowiekiem Riko. 😉
Riko zgodnie ze swoimi potrzebami mieszka w domku z ogródkiem. Na wózku porusza się bardzo sprawnie, czasem gdzieś w domu się zaklinuje ale zazwyczaj sam sobie z tym poradzi i idzie dalej. Mieszka z 4 suczkami, które są mniejsze i starsze od niego.
Na początku nie były zbyt pozytywnie nastawione do nowego kolegi, ale musiały pokazać, że baby rządzą i jakiś smarkacz nie będzie teraz w centrum uwagi. 😉 Po kilku dniach został już częścią stada, jedyna rywalizacja odbywa się przy miskach, bo przecież trzeba sprawdzić przy karmieniu, czy inni nie dostali przypadkiem czegoś lepszego. 😉 Grupowe zajęcia z kopania w ogródku, zabawa z chłopcami czy przejażdżki w wózku z nową koleżanką – tak wygląda nowe życie Riko. Stał się cud o jaki się modliliśmy – pojawiła się Pani Beata z Rodziną! Z całego serca dziękujemy i jesteśmy dozgonnie wdzięczni za podjęcie się opieki nad Riko. ❤❤❤
Ten psiak swoje wycierpiał, zasługuje na najlepsze, tym bardziej, że pies z niego jest świetny! I jeszcze kawał życia ma przed sobą!
Przy okazji przypominamy jego zbiórkę i bardzo prosimy o wsparcie Riko. 🙏
Walka o zdrowie Riko to jakieś 9 – 10 tysięcy złotych, nie licząc kosztów fizjoterapii na bieżni wodnej. Uzbieraliśmy na jego zbiórce trochę ponad 3 tysiące i pięknie za to Wam dziękujemy, ale mimo iż bardzo się cieszymy, że udało się uratować życie Riko i że teraz w domu tymczasowym ma lepiej niż w psim raju, to realia są takie że w tej chwili nas nie stać na pomoc kolejnym zwierzakom.
Nie tylko ze względu na leczenie Riko, ale koszty utrzymania oraz diagnostyki, leczenia i operacji wszystkich kotów i psów pod naszą opieką. A sporo się tego uzbierało ostatnio. Każda wpłata, każdy grosz się liczy, bo całość przeznaczana jest na realną pomoc zwierzakom takim jak on – bohater tego wpisu – Riko.
Najszybszy pies na wózku jakiego widzieliśmy. ❤
————————————————————-

Szukamy DOMU tymczasowego lub stałego w Poznaniu lub bliskich okolicach dla niepełnosprawnego psa na wózku. 🙏

Riko jest młody (ma około 6 lat) i jest bardzo żywiołowy mimo swojej niepełnosprawności. Szybko się uczy i jest przemiły. I bardzo potrzebuje miejsca i ludzi tylko dla siebie.
Historię Riko możecie poznać w jego zbiórce, którą przy okazji przypominamy i bardzo prosimy o pomoc. 🙏
❗ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pies-riko ❗
Riko to kolejny i to nie ostatni z naszych nowych podopiecznych wymagający kosztownych zabiegów. 🙁
Koszt samej operacji to 5000 zł. Plus pobyt w szpitalu 500 zł. Do tego dochodzi rehabiliacja i bieżnia wodna, wieć pewnie jeszcze będzie z tego konkretny rachunek. 🙁 Przy okazji bardzo prosimy o DOM TYMCZASOWY dla Riko❗🙏 Psiak jest bardzo emocjonalny, szybko przywiązuje się do lekarzy w klinice czy rehabilitantów.
Dlatego szukamy mu cierpliwego i opiekuńczego domu tymczasowego lub stałego, by ktoś mógł go otoczyć należytą opieką i zostać jego prywatnym oczkiem w głowie.
A oto historia naszego małego Riko.
Riko to kilkuletni pies, który trafił pod nasze skrzydła, w najtrudniejszym dla siebie momencie – gdy wypadły mu dwa dyski.
Przyjęliśmy go, żeby walczyć o jego życie.
Został natychmiast zoperowany i teraz dochodzi do siebie.
Operacja kosztowała 5 tys. złotych więc jeszcze raz prosimy pomóżcie nam zebrać na jej opłacenie, bo życie Riko jest tego warte bez dwóch zdań! Riko jest cudownym jamnikowatym psiakiem, który obecnie ma niewładne tylnie łapki.
Na ten moment sam robi kupę, z siusianiem trzeba mu jeszcze pomagać, z czego nie jest zadowolony. Riko przechodzi teraz rehabilitację, ćwiczy też na bieżni wodnej.
Przy okazji dziękujemy z całego serca ekipie z Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu, a w szczególności Pani dr Weronice Gruss, że podjęli się opieki nad psem i od początku partycypują w walce o jego powrót do życia i sprawności. ❤
Wierzymy, że wspólnymi siłami uda się przywrócić mu sprawność, bo radość do życia i miłość do świata już ma!
Z dobrych i najnowszych wieści możemy jeszcze napisać, że Riko zaczyna znów sam siusiać, co jest bardzo ważne dla nas, bo wtedy nie potrzeba mu w tym pomagać. Taka mała rzecz, a cieszy wszystkich niesłychanie. Sikający pies … kto by pomyślał …😉
Ostatnio zaskoczył wszystkich, bo podczas rehabilitacji użył prawej tylnej łapki!
Nie chwalmy dnia przed zachodem słońcu, ale to bardzo pozytywny sygnał, miejmy nadzieję, że chłopak go powtórzy jeszcze! ❤
Jeszcze raz bardzo Was prosimy o pomoc dla niego w zbiórce i w poszukiwaniu domu! 🙏🙏🙏
❗ https://www.ratujemyzwierzaki.pl/pies-riko ❗
Riko po operacji chodzi tak jak na tym FILMIE dlatego konieczna jest rehablitacja.
A tu możecie podejrzeć jak wygląda Riko na bieżni wodnej – FILM NR 1 i FILM NR 2.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Psy do adopcji

Myszka
2 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Żeton
5 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Oskar
2 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Benji
6 lat
Więcej