Rys

05.08.2017 – Rysiu odszedł za Tęczowy Most. Szkoda że odchodził samotnie w schronisku, nie dostał szansy od losu. Przegrał z chorobą która nie dała mu szansy.

Rys ma ok. 10 lat. Jest małym, łaciatym psem. Taki starszy pan-ze swoimi nawykami, charakterem czasami niełatwym, tylko trzeba umieć do niego dotrzeć. Życie na te stare lata potraktowało go okrutnie, byś może nie potrafi się odnaleźć w świecie bezdomności. Nie zaczepia innych psów, trochę poszczeka jak już jest w kojcu a reszta biega. W miarę sprawny, ale na spacerach już tempo trochę wolniejsze. Byłby idealny do domu mało aktywnego – gdzie krótki spacerek lub pochodzenie po podwórku już by mu wystarczyły – byłyby pełnią szczęścia. Nie nadaje się tez do domu z dziećmi – potrzebuje spokoju i woli aby go nie zaczepiać, gdy nie ma na to ochoty.
Rys chodził parę tygodni po podpoznańskiej wsi, dokarmiany w jednym miejscu, aż w końcu kto się zlitował i aby nie stała mu się krzywda przywiózł do schroniska.
Czy niemłody, niewielki Rysik będzie musiał do końca życia mieszkać w kojcu schroniskowym. A może jest gdzieś taki dom, który na resztę życia go po prostu przytuli – nie zajmie dużo miejsca.

Psy do adopcji

W bukowskim schronisku
Bazyl
13 lat
Więcej
Baksik
2 miesiące
Więcej
W bukowskim schronisku
Żeton
5 lat
Więcej
Felek
2 miesiące
Więcej