9 psiaków z interwencji – pilnie potrzebna pomoc i domy tymczasowe na CITO

Pod koniec stycznia pod opiekę Fundacji dla Zwierząt Animalia trafiło 9 niewielkich psów. Wszystkie czarne podpalane i tri kolorowe psiaki w wieku 5-7 miesięcy – odebrane zostały w ramach interwencji właścicielowi, który nie miał już środków na utrzymanie stada. Stanowiły plon niekontrolowanych rozmnażań przygarnianych ponad normę zwierząt.
Wszystkie zwierzaki były zarobaczone i oczywiście bez szczepień, większość wykazuje zmiany krzywicze na skutek braku właściwego żywienia.
Mimo braku miejsc w domach tymczasowych musieliśmy zabrać pieski jak najszybciej – pojechały do hotelu dla psów. Pierwsze zabiegi to walka z pasożytami, kolejne to szczepienia całej gromadki – a teraz przed nami trudna praca. Psiaki są zupełnie niesocjalizowane, dzikie, nie znają szelek, smyczy i na razie nie szukają kontaktu z człowiekiem. Trzymają się z boku, starają się być niewidoczne. Konieczna będzie jeszcze konsultacja z zoopsychologiem, jak z nimi pracować, aby mogły zostać adoptowane.
Wszystkie profilaktyczne zabiegi, żywienie psiaków oraz opłata za hotel i konsultacje behawioralne to dla nas ogromne obciążenie – tym bardziej że mamy pod opieką sporo chorych i leczonych kotów oraz inne psy, także częściowo w hotelach dla zwierząt.
Do tego zamierzamy wysterylizować dorosłe psiaki, które pozostały u właściciela zwierząt, aby nie dochodziło do następnych miotów.
Kolejny raz zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w wyprowadzeniu tych niczemu niewinnych psiaków na prostą. Chcemy im pomóc i w efekcie znaleźć dla nich dobre domy.
O pomoc prosi 7 suczek: Jagoda, kropeczka, Kruszyna, Mikrusa, Mrówka, Myszka, Żabka oraz 2 pieski: Murzyn i Niedźwiadek.
Na zdjęciu psiaki zabierane w momencie interwencji oraz już na wybiegu w hotelu dla psów.
Szukamy także, co jest najważniejsze doświadczonych domów tymczasowych, bowiem jedynym naprawdę skutecznym rozwiązaniem jest rozdzielenie piesków, na co w hotelu nie ma szans. Szukamy domów z podwórkiem, ogródkiem, ciepłą buda na początek (nie wiemy czy wejdą do domu). Zapewniamy karmę oraz pokrycie wszystkich kosztów weterynaryjnych.
Rozłączenie stada jest teraz priorytetem – prosimy o pomoc w szukaniu domów zastępczych.

Aktualności

5 czerwca 2023
Kocie drzwi otwarte. Zapraszamy 10 – 11 czerwca.
Wiemy, że wielu z Was, obserwujących naszego FB, myśli o adopcji kota lub kotów, ale waha się i odkłada podjęcie…
Czytaj więcej
22 maja 2023
Akcja edukacyjna we współpracy z Poznańskim Prestiżem.
Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że zaczęliśmy niedawno współpracę z magazynem Poznański prestiż! Dziękujemy pięknie Redaktor Naczelnej magazynu, pani Alicji…
Czytaj więcej
19 maja 2023
Zapraszamy na Kejterówkę 2023 w nadchodzący weekend 20-21.05.2023! Poznań Cytadela
Przed nami kolejny Kejtrówkowy weekend – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Kejtrówkę 2023 w dniach 20 – 21.05.2023 na poznańską…
Czytaj więcej