9 psiaków z interwencji – pilnie potrzebna pomoc i domy tymczasowe na CITO

Pod koniec stycznia pod opiekę Fundacji dla Zwierząt Animalia trafiło 9 niewielkich psów. Wszystkie czarne podpalane i tri kolorowe psiaki w wieku 5-7 miesięcy – odebrane zostały w ramach interwencji właścicielowi, który nie miał już środków na utrzymanie stada. Stanowiły plon niekontrolowanych rozmnażań przygarnianych ponad normę zwierząt.
Wszystkie zwierzaki były zarobaczone i oczywiście bez szczepień, większość wykazuje zmiany krzywicze na skutek braku właściwego żywienia.
Mimo braku miejsc w domach tymczasowych musieliśmy zabrać pieski jak najszybciej – pojechały do hotelu dla psów. Pierwsze zabiegi to walka z pasożytami, kolejne to szczepienia całej gromadki – a teraz przed nami trudna praca. Psiaki są zupełnie niesocjalizowane, dzikie, nie znają szelek, smyczy i na razie nie szukają kontaktu z człowiekiem. Trzymają się z boku, starają się być niewidoczne. Konieczna będzie jeszcze konsultacja z zoopsychologiem, jak z nimi pracować, aby mogły zostać adoptowane.
Wszystkie profilaktyczne zabiegi, żywienie psiaków oraz opłata za hotel i konsultacje behawioralne to dla nas ogromne obciążenie – tym bardziej że mamy pod opieką sporo chorych i leczonych kotów oraz inne psy, także częściowo w hotelach dla zwierząt.
Do tego zamierzamy wysterylizować dorosłe psiaki, które pozostały u właściciela zwierząt, aby nie dochodziło do następnych miotów.
Kolejny raz zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w wyprowadzeniu tych niczemu niewinnych psiaków na prostą. Chcemy im pomóc i w efekcie znaleźć dla nich dobre domy.
O pomoc prosi 7 suczek: Jagoda, kropeczka, Kruszyna, Mikrusa, Mrówka, Myszka, Żabka oraz 2 pieski: Murzyn i Niedźwiadek.
Na zdjęciu psiaki zabierane w momencie interwencji oraz już na wybiegu w hotelu dla psów.
Szukamy także, co jest najważniejsze doświadczonych domów tymczasowych, bowiem jedynym naprawdę skutecznym rozwiązaniem jest rozdzielenie piesków, na co w hotelu nie ma szans. Szukamy domów z podwórkiem, ogródkiem, ciepłą buda na początek (nie wiemy czy wejdą do domu). Zapewniamy karmę oraz pokrycie wszystkich kosztów weterynaryjnych.
Rozłączenie stada jest teraz priorytetem – prosimy o pomoc w szukaniu domów zastępczych.

Aktualności

12 lutego 2024
Masz niepotrzebne książki? Przekaż je nam i pomóż naszym podopiecznym!
Kochani! Planujemy kolejną edycję stacjonarnego bazarku różności na rzecz podopiecznych naszej fundacji i mamy do Was prośbę. Jeżeli macie książki,…
Czytaj więcej
18 stycznia 2024
Pożegnanie.
Z niewyobrażalnym żalem i rozdartym sercem informujemy, że w dniu 14 stycznia 2024 r. odszedł jeden z założycieli Fundacji dla…
Czytaj więcej
5 stycznia 2024
To już 18 rocznica powstania naszej fundacji!
Kochani! Wczoraj Fundacja dla Zwierząt Animalia skończyła 18 LAT!!!Możecie w to uwierzyć? Bo my nie!  Dokładnie 18 lat temu, 4…
Czytaj więcej