"Pomóż zwierzętom" – spotkanie z młodzieżą.

W dniu 22.01.2008r. na terenie XVIII LO i Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych w Poznaniu odbyło sie spotkanie młodzieży z przedstawicielami Fundacji dla Zwierząt Animalia: Małgorzatą Galicą (Prezes Zarządu) oraz wolontariuszami Iwoną Przeworską i Pawłem Czubek. Spotkanie zainicjowała wolontariuszka Agnieszka Menke – uczennica LO – a jego temat to "Pomóż zwierzętom" w ramach akcji "Uczeń z klasą".
Sala lekcyjna była pełna i jak sądzimy udało się zainteresować młodzież omawianym problemem. Wykład uzupełniały prezentacje multimedialne, pokazujace przyczyny bezdomności zwierząt oraz sposoby jej zapobiegania. Pokazalismy także, w ramach prezentacji: Metamorfozy – jak może zmienić sie skrzywdzone, porzucone i opuszczone zwierzę we własnym domu.
Mamy nadzieję, że takie akcje pomogą w przyszłości powoli likwidować w naszym kraju przyczyny bezdomności zwierząt – przecież właśnie w rękach młodzieży leży los kolejnych psich i kocich pokoleń.
Młodzież klasy I LO postanowiła w maju odwiedzić schronisko i własną praca oraz organizowanymi w szkole zbiórkami pomóc zwierzakom w potrzebie. Pierwszy krok został już zrobiony.
Mamy nadzieję tym spotkaniem zapoczątkowac cykl kolejnych spotkań z dziećmi i młodzieżą.

Aktualności

5 czerwca 2023
Kocie drzwi otwarte. Zapraszamy 10 – 11 czerwca.
Wiemy, że wielu z Was, obserwujących naszego FB, myśli o adopcji kota lub kotów, ale waha się i odkłada podjęcie…
Czytaj więcej
22 maja 2023
Akcja edukacyjna we współpracy z Poznańskim Prestiżem.
Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że zaczęliśmy niedawno współpracę z magazynem Poznański prestiż! Dziękujemy pięknie Redaktor Naczelnej magazynu, pani Alicji…
Czytaj więcej
19 maja 2023
Zapraszamy na Kejterówkę 2023 w nadchodzący weekend 20-21.05.2023! Poznań Cytadela
Przed nami kolejny Kejtrówkowy weekend – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Kejtrówkę 2023 w dniach 20 – 21.05.2023 na poznańską…
Czytaj więcej