Powódź nie ominęła i nas. Pomoc potrzebna!

Kochani, powódź nie ominęła i nas. Zalało nam szpitalik w klinice weterynaryjnej na Jugosłowiańskiej, który był w zasadzie drugą kociarnią – zalało sypialnię kotów i ich bawialnię, w której spędzały całe dnie. Wszystko znalazło się pod wodą.

DOMY dla kotów ze szpitalika bardzo potrzebne! 🙏🙏🙏

Koty są całe i bezpieczne. Cała szóstka, która miała obecnie w szpitaliku dom tymczasowy została przeniesiona do biur. Są trochę skołowane i przestraszone, ale żyją to najważniejsze… Woda zalała wszystkie pomieszczenia poniżej poziomu ulicy w ciągu 20 minut praktycznie aż do poziomu parteru. Gdyby to oberwanie chmury działo się w nocy, gdyby nikt nie zdążył dojechać, koty by się utopiły.

Na szczęście nic im się nie stało, ale straciły jedyny dom jaki miały.

Zalało nam też całą karmę znajdującą się na miejscu i karmę w magazynku, której nie zdążyliśmy rozdysponować, zalało nam żwirek koci – całą jego nową dostawę zalało nam leki dla naszych podopiecznych, koce, drapaki, zabawki… Wszystko jest zniszczone.

Napór wody był tak duży, że kiedy rozwalił drzwi przeciwpożarowe – po prostu wyrwał je, a były to naprawdę solidne i ciężkie drzwi – to woda poszła taką falą, że kuwety, klatki wszystko co było na drodze wody zostało roztrzaskane.

❗ Bardzo prosimy o domy tymczasowe lub stałe❗ KONTAKT: 📧 fdz.animalia@wp.pl

Prosimy również o wsparcie finansowe, bo wszystko to się dzieje w czasie gdy nasze konto świeci pustkami. Do wpłat z 1 % jeszcze długo. Zapasy karmy, żwirku i sprzętu właśnie popłynął. Szkody są ogromne.

Bezpieczny koci azyl przestał istnieć i nie wiadomo ile czasu potrwa zanim będzie mógł być ponownie wykorzystany. Tymczasowo mieszkało tam zawsze od kilku do maksymalnie 12 kotów, a teraz już tego miejsca nie mamy.

Bardzo prosimy o pomoc! 🙏🙏🙏

Konto bankowe: Fundacja dla Zwierząt Animalia PKO BP 53 1440 1286 0000 0000 0453 3704

Konto do wpłat zagranicznych: SWIFT: BPKOPLPWIBAN: PL53144012860000000004533704

Konto PayPal-mail: fdz.animalia@wp.pl

Aktualności

13 września 2021
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysły Rolno – Spożywczego w Szreniawa – Warsztaty Ekologiczne.
Serdecznie zapraszamy do Szreniawy na Warsztaty Ekologiczne które rozpoczęły się już od 14.08.2021 i będą trwały do 15.10.2021. Mnóstwo atrakcji…
Czytaj więcej
13 września 2021
Projekt „Żółta Wstążka”
Żółty pies – co to jest Czy wiecie co oznacza żółta wstążka przyczepiona do psiej smyczy lub obróżki? Mów ona:…
Czytaj więcej
6 września 2021
Kolejne podziękowania dla naszych darczyńców.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie Polskie Centrum Dachowe Sp. z o.o https://polskiecentrumdachowe.pl/Cieszy nas każda pomoc z zewnątrz.
Czytaj więcej