Drakuś

Drakuś ma około 2 lat. To oswojony, miziasty, łagodny kocurek bardzo lgnący do ludzi, spragniony ich zainteresowania i czułości.

Musiał być kiedyś kotem domowym, bo te żyjące od małego na dworze tak się nie zachowują. Dlaczego znalazł się na dworze, skoro tak bardzo nie nadaje się do życia na tzw. wolności – nie wiemy.

Drakuś został zabrany z dworu, bo cierpiał na masywne zapalenie skóry spowodowane uczuleniem na pchły. W futerku miał liczne łyse placki, a na skórze brzydkie rany. Wyglądał żałośnie i bardzo cierpiał. Zapalenie szczęśliwie zostało już wyleczone, pchły wytępione, i skóra Drakusia prezentuje się prawie dobrze, a futerko odrasta. Jeszcze miesiąc i Drakuś będzie znów smoliście czarny.

Kocurek jest przemiły, przylepny, bardzo łagodny, a człowiek wydaje się być dla niego najważniejszy. Bardzo szuka kontaktu i wykorzystuje każdą okazję, by się poprzytulać. Lubi być na rękach.

Szukamy domu, który zapewni Drakusiowi pod  dostatkiem czułości i zainteresowania, a także spokój i troskliwą opiekę.

Drakuś jest grzeczny i czyściutki. Od innych kotów zdecydowanie woli ludzi, ale z przyjaznym przedstawicielem swojego gatunku pewnie by się dogadał. Może być jednak także kocim jedynakiem.

Drakuś jest zaszczepiony, wykastrowany, zachipowany, testy Fiv/Felv ujemne.

Koty do adopcji

Olaf i Elza
1 rok 10 miesięcy
Więcej
Anabel
2 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Blues
5 lat
Więcej
Mania
2 lata
Więcej