Miron

Miron, a właściwie Mironek. Wydawałoby się, szaraczek, jakich wiele. O nie, drodzy Państwo! Mironek to kotek wyjątkowy. Kotek o wielkim sercu.

Trafił do Fundacji z interwencji wraz z gromadą innych kotów, które żyły przy gospodarstwie rolnym, zaniedbane, niedokarmione i przestraszone.  Długi czas dochodziły do siebie pod opieką wolontariuszy. Gdy Mironek już wydobrzał i zamieszkał  w kociarniz innymi kotami, wpadł w kocią depresję. Stał się kotkiem apatycznym, smutnym, naburmuszonym. Ewidentnie towarzystwo innych kotów nie służyło mu. Zaczął zajadać stres i znacznie przybrał na wadze.

Teraz trafił do domu tymczasowego, gdzie odżył i mamy okazję zaobserwować, jaki jest naprawdę.

A więc, ku naszej radości, jest teraz zrelaksowanym, wesołym i ciekawskim kotkiem. Jak to koty lubi zakamarki, parapetowy monitoring – choć czasem bardzo niezdarnie się tam wgramoli. Kocie zabawki? Z umiarem – cóż w wieku 5 lat już nie wypada harcować jak kociak. Ale ma kilka ukochanych i bardzo mu na nich zależyJ

Miron ma swój ulubiony fotel i chciałby mieć taki w nowym domu. Przeszedł też ostatnio na dietę, więc niedługo zwinniej opanuje parapety. Kotek reaguje na imię i przybiega chętnie – trochę jak piesek. Baaaardzo lubi głaskanie, drapanie za uchem i przytulanie. To rasowy pieszczoch.

Czasem zrobi minę niezadowolonego kocura. Ale pozory mylą, drodzy Państwo. U Mirona sprawdza się zasada – najważniejsze to co w środku. A w środku bije kocie serducho pełne miłości i gotowe obdarować nią tego jedynego wybranego człowieka na świecie. No może dwóch, trzech. Albo czterech. Jeśli trafi mu się zestaw – pokocha wszystkich.

Miron szuka domu spokojnego, który da mu poczucie bezpieczeństwa. Raczej nie przepada za towarzystwem innych zwierzaków i wolałby mieć ludzi tylko dla siebie. Mimo że imię sugerowałoby, że kotek lubi poezję, od poezji woli człowieka z książką na kanapie, koło którego można się położyć. To pełnia szczęścia Mirona.

Kotek ma około 5 lat. Jest wykastrowany, zachipowany i zaszczepiony. Nauczony czystości i bezproblemowy.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Koty do adopcji

Nelka
4 lata
Więcej
Gina
11 miesięcy
Więcej
Lodzia
9 miesięcy
Więcej
Rafi
1 rok 9 miesięcy
Więcej