Guzik

Maleńki Guzik odszedł za Tęczowy Most po ciężkiej chorobie w ramionach swojej ukochanej Pani – w dniu 14.08.2013r. Pamiętamy o tobie, piesku!

Kudłaty, urzekająco piękny skrzacik Guzik. Gdzie jego dom?

Co skrywa główka malutkiego, 6-7 letniego psiego cudeńka, które niczym po równi pochyłej zjechało w paszczę niepewności, samotności, strachu i tęsknoty za czymś, co bezpowrotnie zostało utracone? Chwilę po znalezieniu na wiejskiej drodze, gdzie prawdopodobnie został porzucony, za drobniutkim Guziczkiem zamknęły się bramy schroniska, miejsca, jakie systematycznie opuszczają tylko jego pracownicy, miejsca, zaborczo trzymającego w niewoli nieprzebrane ilości zwierzęcych istnień. Jeśli nikt nie pomoże tej kruszynie, jeśli niczyje serce nie drgnie odruchem litości, współczucia, nie zrodzi się w nim zachwyt i pierwszy zwiastun miłości na widok czegoś tak uroczego jak Guziczek, ten dopełni swych dni w otoczeniu bud, łańcuchów, krat, siatek, walcząc nieustająco o łaskę sporadycznego dotyku, ochłap pieszczoty, jałmużnę śladowej uwagi. To żebracze o ludzkie uczucia życie może zakończyć się również wcześniej. Czego nie dokonają zęby współbraci niedoli, uczyni gasnąca wiara. Kiedy ona odejdzie, odejdzie wraz z nią maleńki skrzacik. Pragniemy wierzyć, że gdzieś czeka na niego wrażliwy, ciepły, odpowiedzialny człowiek! Oby zdążyli się spotkać nim będzie za późno! Wydaje się, że urzekająca uroda Guziczka, jego lilipuci rozmiar, wdzięk, delikatność i spokój są wystarczającymi atutami, żeby jego historia nabrała rumieńców i znalazła swój happy end.
Okrutna rzeczywistość nakazuje jednak ostrożny optymizm, bo jak do tanga trzeba dwojga, tak tu modlić się należy jeszcze o łut szczęścia. Same dobre chęci osób, którym opisany drobiażdżek spędza sen z powiek, nie wystarczą.
Błagamy więc o pomoc, o włączenie się w akcję poszukiwania nowego domu dla Guziczka! Niech jego orzechowe, przerażone oczka rozświetli nadzieja, a na pyszczku zagości uśmiech!
Ten szkrabik jest doskonałą inwestycją w miłość, przyjaźń i wierność, nie mających sobie równych. Skrzywdzone stworzenie, dostając powtórną szansę od losu, zawsze spłaca swój dług z nawiązką i robi, co w jego mocy, aby już nigdy nie utracić odzyskanego raju.

__________________

Psy do adopcji

W bukowskim schronisku
Paco
4 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Benji
7 lat
Więcej
Borus
7 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Fanta
6 lat
Więcej