Kiara

Kiara to sześć i pół kilograma czarno-brązowej, niemal szczenięcej potulności. Suczka jest łagodna, delikatna i nieszczekliwa. Bardzo lubi być głaskana i szuka bliskości człowieka. Jest jeszcze trochę wystraszona, ale z każdym dniem staje się coraz śmielsza, bardziej żywiołowa i chętna do zabaw.

Kiara trafiła pod opiekę fundacji Animalia z okolic Kościana (Nowa Wieś). Nie znamy jej byłych właścicieli. Wiemy, że sunia często błąkała się sama po drogach i była dokarmiana przez dobrych ludzi, którzy zgłosili się do fundacji z prośbą o pomoc w znalezieniu dla niej domu.

Na szczęście Kiara w porę trafiła do domu tymczasowego, gdzie teraz przygotowuje się do życia w mieście. Po wizycie u weterynarza okazało się, że mała ma pierwszą cieczkę. Sunia została odrobaczona i wykąpana. Za dwa tygodnie dostanie pierwsze szczepienia (ok. 22.08.2015), a za 1,5 miesiąca (ok. 22.09.2015) zostanie wysterylizowana. Wtedy będzie gotowa do adopcji.

Kiara zaskakująco dobrze odnajduje się w nowym otoczeniu. Chętnie jeździ z nowymi opiekunami tramwajem i autobusem, chadza z nimi do cichych kawiarni i restauracji. Jest wtedy spokojna i grzecznie siada przy nodze.

W domu również nie sprawia kłopotów – jest spokojna, nie ma żadnych problemów z załatwianiem się w domu, nie niszczy ani nie obgryza rzeczy. Potrzebę sygnalizuje popiskiwaniem.

Na razie trudno jest oceniać zachowanie Kiary wobec innych psów ponieważ ze względu na cieczkę musi być trzymana na smyczy. Na spacerach ostrożnie wita się z wykastrowanymi psami. Nie wykazuje zachowań agresywnych ani dominacyjnych. Kiara poznała też psa sąsiadki i chętnie chodzi z nim na spacery. Przechodniów chce obwąchać, ale pouczona idzie blisko nóg opiekuna (czasami się pod nimi plącząc). Suczka potrzebuje jeszcze trochę oswojenia z chodzeniem na smyczy. Nie znamy jeszcze jej stosunku do dzieci bądź kotów.

Kiara zostanie oddana do domu, w którym właściciele okażą jej dużo czułości i pozwolą jej poczuć się bezpieczną i nabrać pewności siebie. Ze względu na dorastanie na dworze, sunia chętnie dużo czasu spędza poza domem. Mile widziany dom z ogrodem, jednak odpowiednia częstotliwość spacerów (w tym przynajmniej jeden długi spacer dziennie w terenie zielonym) pozwoli jej również być szczęśliwą w mieszkaniu w mieście .

Obowiązuje wizyta przedadopcyjna oraz umowa.

Zanim zaadoptujesz przemyśl swoją decyzję – opieka nad psem to zobowiązanie na kilkanaście lat.

Psy do adopcji

W bukowskim schronisku
Benji
7 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Fanta
6 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Lukas
4 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Filip
5 lat
Więcej