Lucek

Poznajcie psiaka o imieniu Lucek 😊.

Kilka słów o nim. Jest przecudownym , spragnionym miłości pieskiem. Dogaduje się bez problemu z naszymi psami, jest do nich nastawiony przyjacielsko, chociaż też męczy trochę naszą suczkę ale z dnia na dzień jest coraz lepiej 😉. Bardzo lubi spacery, potrafi przejść też dość duże dystanse jak na takiego malucha – ostatnio przeszliśmy po lesie ponad 5 km i nadal miał energię do zabawy z psiakami. Jest też przyjaźnie nastawiony do ludzi i do dzieci. Nie wykazuje w ogóle agresji. Dużo się przytula do nas, wszędzie za nami chodzi ❤. Zdarza mu się czasami zsikać w domu ale z tym też z dnia na dzień jest, mam wrażenie lepiej. Rozumie , że toaletę załatwiamy na dworze ale wiadomo małe potknięcia mogą się zdarzyć 😎. Bardzo lubi jazdę samochodem, nie ma też problemu u groomera – jest bardzo grzeczny. Widać że to na prawdę bardzo mądry psiak, który szybko łapię co się do niego mówi. Zaczął się też bawić zabawkami – wcześniej na nie nie reagował. 

Zdrowotnie po pierwszej wizycie diagnostycznej u weterynarza stwierdzono nużeńce w uszach, z którym już teraz walczymy. Poza tym nie wykazuje żadnych niepokojących objawów. Może mieć alergie pokarmowe.

Lucek został przeze mnie znaleziony w sobotę rano. Biegał między samochodami na dość ruchliwej ulicy. Był w bardzo złym stanie pielęgnacyjnym. Miał pchły oraz  skorupę z filców, która uniemożliwiała mu swobodne funkcjonowanie. Jeszcze tego samego dnia zabrałam go do groomera i pozbyliśmy się tego całego syfu.

Piesek ma 5 lat, jest w typie maltańczyka, nieco większym niż typowy wzorzec rasy (nieco ponad 7 kg). Ma też kręcone włosy, które przypominają włos pudelka  🥰 jest przepiękny ❤.

Przyszły opiekun będzie dużym szczęściarzem. Psinka moim zdaniem jest idealna. My byśmy go chętnie u siebie zostawili (już nam serce pęka na samą myśl o rozstaniu z nim) ale sami mamy już dwa psiaki. Bardzo zależy nam na dobrym domu dla niego. Domu, który rozumie, że wizyty u groomera u takich piesków to konieczność, muszą występować regularnie i wiążą się z kosztami. Ważne też aby być świadomym, że u maltańczyków często występują alergie pokarmowe. Dlatego świadome żywienie takich piesków jest też bardzo istotne. 

 

Udostępnij, polub, skomentuj, to zwiększa zasięg i szanse na znalezienie domku.

👉 Pobierz ankietę z dołu strony Regulamin adopcji.

👉 Wypełnij ją i odeślij na adres:  adopcje.animalia@gmail.com

JAK NAM POMÓC?

❤️ Wesprzyj jedną z naszych zbiórek:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/fdz-animalia

❤️ Zostań wirtualnym opiekunem

❤️ Wpłać dowolną darowiznę na nasze konto: 53 1440 1286 0000 0000 0453 3704

#fundacjaAnimalia #niekupujadoptuj  

 

Psy do adopcji

Borus
6 lat
Więcej
W bukowskim schronisku
Filip
4 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Snickers
5 lat
Więcej
Max
10 lat
Więcej