BIEG DLA ZASŁUŻONYCH – LESZNO 10.09.2016 – ZAPRASZAMY

BIEG DLA ZASŁUŻONYCH
W sobotę 10 września 2016 roku Stowarzyszenie Byłych Funkcjonariuszy Służb Mundurowych i Ratowniczych „Pamiętamy Skąd Jesteście” organizuje na Lotnisku w Lesznie I Ogólnopolski Bieg Funkcjonariuszy S ł u ż b M u n d u r o w y c h i R a t o w n i c z y c h w r a z z e Z w i e r z ę t a m i P r a c u j ą c y c h w S ł u ż b a c h – BIEG DLA ZASŁUŻONYCH 2016.
BIEG DLA ZASŁUŻONYCH to całodniowa impreza kulturalno-sportowa. Spodziewamy się uczestnictwa około 10 000 widzów z całego kraju, a w szczególności z Wielkopolski. Na terenie Festynu powstanie specjalne miasteczko służb mundurowych, w którym zaprezentują się przedstawiciele różnych środowisk mundurowych.
Festyn ten to przede wszystkim hołd dla zwierząt pracujących w służbach mundurowych i ratowniczych.
Codziennie w Polsce setki wyszkolonych psów i koni przykładają się do polepszenia życia i bezpieczeństwa nas – obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. BIEG DLA ZASŁUŻONYCH ma na celu podkreślenie ich znaczenia i uświadomienie szerokiemu społeczeństwu, jak wielki wkład w nasze życie mają zwierzęta pracujące w służbach mundurowych.
Wydarzenie to będzie jednocześnie symbolicznym otwarciem pierwszego w Polsce domu dla zwierząt pracujących w służbach „Zasłużyliśmy – Ostoja Emerytów”.
FESTYN
BIEG DLA ZASŁUŻONYCH jest integralną częścią Festiwalu, na którym obok licznych gwiazd muzycznych zaprezentowanych zostanie dziesiątki atrakcji militarnych, w tym między innymi: pokazy grup szturmowych powiązane z odtworzeniem małego poligonu dla dzieci i młodzieży, pokazy skuteczności psów, prezentacja służb mundurowych w specjalnie do tego przygotowanym miasteczku militarnym, prezentacja sprzętu wojskowego, a także dziesiątki lekkich atrakcji takich jak: pokazy tańca towarzyskiego i zumby, wesołe miasteczko, kuglarze i inne liczne atrakcje w tym również atrakcje specjalnie przygotowane dla dzieci.
W trakcie Festynu swój pokaz będą miały również pierwsze w Polsce psy wyszkolone do wykrywania zapachów substancji psychoaktywnych na ludziach, czyli czworonożni podopieczni Fundacji Pro Familia Mea, która w ramach projektu „Nasze Zasady – Twoje Bezpieczeństwo” będzie ograniczać dystrybucję narkotyków i dopalaczy w Polskich szkołach.

Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia. To wspaniała inicjatywa, mająca dać poczucie bezpieczeństwa, godne życie i godną starość dla zwierząt pracujących w służbie człowieka.

1/ link do strony internetowej Biegu dla Zasłużonych – http://www.biegdlazasluzonych.pl/
2/ link do fanpage’a Biegu – https://www.facebook.com/biegdlazasluzonych/
3/ link do wydarzenia Biegu – https://www.facebook.com/events/263321454030934/
4/ link do fanpage’a Stowarzyszenia – https://www.facebook.com/StowarzyszenieCBDiO/
5/⁠ link do fanpage’a Ostoi -⁠ https://www.facebook.com/zasluzylismy/

Zapraszamy wszystkich na wspaniałą imprezę do Leszna 10.09.2016r..

Aktualności

16 maja 2024
Pomocna dłoń od Darczyńców
Kolejny zaangażowany Darczyńca postanowił dołączyć do grona firm, które nas wspierają.Serdecznie dziękujemy i ślemy pozdrowienia Sklepowi ROYAL SHOP. Wspólnie możemy…
Czytaj więcej
24 kwietnia 2024
18-ste urodziny Fundacji dla zwierząt Animalia!
Kochani! Animalia kończy 18 lat!To już AŻ 18 lat pomagania zwierzętom!!! Bądźcie tego dnia z nami! Świętujmy razem! Zapraszamy wszystkich…
Czytaj więcej
12 lutego 2024
Masz niepotrzebne książki? Przekaż je nam i pomóż naszym podopiecznym!
Kochani! Planujemy kolejną edycję stacjonarnego bazarku różności na rzecz podopiecznych naszej fundacji i mamy do Was prośbę. Jeżeli macie książki,…
Czytaj więcej