Wicher walczy z kalectwem – prosimy o pomoc

Wicher, wspaniały psi przyjaciel został porzucony przez człowieka, swego właściciela na autostradzie – bez możliwości ucieczki spod pędzących aut skazany był na pewną śmierć. Przerażony, z obłędem w oczach miotał się pomiędzy autami – i miał sporo szczęścia. Znalazła się Osoba o ogromnym sercu, która zabrała oszalałe ze strachu zwierzę i przekazała pod opiekę Fundacji Animalia. I tak Wicherek trafił do tymczasowego domu. Z początku nieśmiały, wręcz wycofany – w wyniku wspaniałej pracy opiekunki i kontaktu z Jej suczka bryzą – zmienił się nie do poznania. Otwarty na człowieka, karny, spokojny – z doskonałym charakterem pies wiele już umie, a najważniejsze że nauczył się ufał. Nie straszne mu spacery po ulicach z opiekunek, jazda samochodem, pobyt w mieszkaniu czy w kojcu. Zna wszystko. I gdy wydawało się, że życie 3 letniego psa wyszło na prostą – lekarska diagnoza nas przytłoczyła.
Wicher cierpi na chorobę zwyrodnieniową stawów biodrowych, na podłożu dysplazji biodrowej i zapalenia kostno-stawowego.
Zastosowaliśmy w jego leczeniu alternatywną metodę określaną ogólnie mianem terapii regeneracyjnej. W tym wypadku wykonaliśmy obustronną aplikację dostawową osocza bogatopłytkowego PRP.
Podsumowując, dzięki podaniu PRP i działaniu wymienionych czynników Wicher ma szansę na częściowe zregenerowanie powierzchni stawowych, jak i na zniesienie bólu stawowego na jakiś czas. Terapia ta z reguły wymaga powtórzeń raz na jakiś czas (przyjmuje się, że powinna wystarczyć na co najmniej 6 miesięcy). Pozwala też uniknąć lub opóźnić drastyczną operację stawów biodrowych.
Ponadto psiak otrzymuje Synoquin majacy unikalny składnik z oleju z karela – przeciwzapalny kompleks kwasów omega3. Koszt tego składnika to około 100 zł – na miesiąc względnie zamiennie Canivition forte plus – koszt 100 zł na 3 miesiące.
Koszt wszystkich zabiegów, badań, diagnostyki, leczenia – to na razie 3000 zł.
Prosimy – pomóżcie nam ratować wspaniałego, dobrego psa o rewelacyjnym charakterze.
Wicher szuka także domu, najlepiej z podwórkiem lub ogrodem. W tej chwili po kuracji pies odżył. Biega, skacze, zachowuje się jak młody szczeniak, lubi pływać i świetna to dla niego terapia. Nie jest wybredny, zjada wszystko co dostanie. Widok szczęśliwego Wicherka to dla nas nagroda.
Do nowego domu zapewniamy półroczny zestaw tabletek oraz w przypadku gdyby konieczna była operacja resekcji główki kości udowych zapłacimy za nią – co zagwarantujemy w umowie adopcyjnej- chociaż wierzymy, że nie będzie konieczna. Pies odwdzięczy się miłością i prawdziwa psią wiernością. Tak bardzo potrzebuje już swego człowieka.

Pomóżcie prosimy – każda złotówka przeznaczona dla Wicherka jest dla nas na wagę złota.
W tytule wpłaty prosimy wpisać – ratunek dla Wichra.
Tyle przeszedł, niech nadal cieszy się życiem.

Można pomoc poprzez portal PoProstuPomagam – roześlijcie tą wiadomość. Młody pies tak bardzo chce żyć.
http://poprostupomagam.pl/index.php?option=com_jdonation&view=donation&campaign_id=61

Aktualności

16 marca 2023
Razem możemy więcej! Przekaż 1,5 % dla naszych podopiecznych!
Do końca okresu rozliczeniowego zostało jeszcze 6 tygodni. Pamiętajcie prosimy o naszych podopiecznych przy rozliczeniach podatku. Razem możemy więcej. Nasz…
Czytaj więcej
11 lutego 2023
Kup kalendarz charytatywny i pomóż nam! Obniżona cena.
Pomóżcie nam sprzedać ten piękny i wyjątkowy kalendarz charytatywny Adoptuj mnie! 2023. Jeszcze trochę egzemplarzy zostało. Prosimy bardzo udostępniajcie dalej…
Czytaj więcej
13 stycznia 2023
Kalendarz charytatywny 2023 Adoptuj mnie!
Nasz kalendarz, który cały czas gorąco polecamy Waszej uwadze (link poniżej) nie wydarzyłby się bez Sponsorów!  Dziś szczególne podziękowania ślemy…
Czytaj więcej