Najnowsze informacje w sprawie przytuliska dla psów w Buku – walczymy dalej

W dniu dzisiejszym, tj. 14.06.2016 odbyło się posiedzenie Komisji Rady Miasta i Gminy Buk. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Fundacji Animalia oraz przyjaciele Bukowskiego przytuliska. W sumie było nas 13 osób. Bardzo dziękujemy za przybycie i wsparcie.
Podczas posiedzenia Radni przyjęli wnioski Radnego Tomasza Giełdy, dotyczące
-zobligowania Burmistrza Miasta i Gminy Buk do wstrzymania rozmów z międzygminnym schroniskiem dla psów w Posadówku, oraz w ogólnym zarysie wyrażenia zgody na prowadzenie rozmów przez Burmistrza Miasta i Gminy Buk z Fundacja dla Zwierząt Animalia w zakresie projektu budowy schroniska dla zwierząt w Buku a także ujęcie na posiedzeniu Komisji w dniu 23 sierpnia zagadnienia budowy schroniska.
Z wypowiedzi Wiceprzewodniczącego Rady Gminy p. Tomasza Plewy wynikało jednak, że na sierpniowym posiedzeniu oczekiwania Państwa Radnych dotyczą konkretów – Fundacja ma przekonać Radnych, że wariant schroniska w Buku jest lepszy od przekazania opieki nad bezdomnymi zwierzętami schronisku międzygminnemu czy tez utworzenie w Buku „Przechowalni” dla jednego ze schronisk. Wyraziliśmy jednak przekonanie, że Fundacja nie ma możliwości wydatkować środków finansowych na projekt nowego schroniska oraz jego kosztorys, nie mając przysłowiowego „zielonego światła” na rozpoczęcie konkretnych prac i akceptacji Rady na utworzenie w Buku małego gminnego schroniska dla zwierząt.
Wobec tego sprawa nadal otwarta. Obecnie prezes zarządu Fundacji zgodnie z przyjętym wnioskiem spotka się z Burmistrzem Gminy Buk w celu omówienia propozycji budowy schroniska oraz ewentualnych partycypacji w kosztach.
Mamy więc już prośbę – apel. Z pewnością będziemy poszukiwali kogoś, kto pomoże nam zaprojektować to małe schronisko a przede wszystkim pomoże sporządzić wstępny kosztorys prac, które będą konieczne. Postaramy się w najbliższym czasie zebrać wszystkie informacje jakie warunki musimy spełnić, co jest nam potrzebne.
Będziemy z pewnością prosili w którymś momencie o wsparcie – choćby drobnym groszem – naszych działań oraz może pomocą w uzyskaniu w formie darowizny lub po cenach preferencyjnych materiałów budowlanych które będą niezbędne do przebudowy schroniska. Może uda się zebrać grupę chętnych do prac – konkretnych już, aby koszty tej inwestycji były jak najniższe.
Nadal wierzymy w sukces, w to, że bukowskie schronisko powstanie, dzięki Wam wszystkim. Wierze tez nadal w zrozumienie i wspieranie naszych działań przez Radnych, na których terenie to schronisko, jako inwestycja na długo – pozostanie.
Czyli podsumowując – na początek: POSZUKUJEMY POMOC W SPRAWIE ZEBRANIA WARUNKÓW NIEZBEDNYCH DLA UTWORZENIA TYPOWEGO SCHRONISKA, PROJEKTU TAKIEGO MAŁEGO SCHRONISKA ORAZ WSTEPNEGO KOSZTORYSU.
Za przyjazd do Buku w celu oględzin posiadanych warunków i określenia możliwości rozbudowy postaramy się zwrócić poniesione koszty.
Przed nami kolejne wyzwanie – tu także liczymy na Wasze wsparcie! My już zaczynamy działać.
Nadal bardzo prosimy o maile i pisma do Burmistrza Miasta i Gminy Buk oraz do Przewodniczącego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miasta i Gminy Buk – z poparciem dla naszych działań i apelem o pozostawienie przytuliska w Buku – oczywiście po jego przebudowie aby spełniało wymagania dla schroniska dla psów. To bardzo ważne, aby nadal nie pozostawiać sprawy swemu losowi.

Aktualności

5 czerwca 2023
Kocie drzwi otwarte. Zapraszamy 10 – 11 czerwca.
Wiemy, że wielu z Was, obserwujących naszego FB, myśli o adopcji kota lub kotów, ale waha się i odkłada podjęcie…
Czytaj więcej
22 maja 2023
Akcja edukacyjna we współpracy z Poznańskim Prestiżem.
Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że zaczęliśmy niedawno współpracę z magazynem Poznański prestiż! Dziękujemy pięknie Redaktor Naczelnej magazynu, pani Alicji…
Czytaj więcej
19 maja 2023
Zapraszamy na Kejterówkę 2023 w nadchodzący weekend 20-21.05.2023! Poznań Cytadela
Przed nami kolejny Kejtrówkowy weekend – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na Kejtrówkę 2023 w dniach 20 – 21.05.2023 na poznańską…
Czytaj więcej