Figa

Figa,córka naszej kociarnianej Pusi ma 3 lata. Odróżnić ją można od mamy tym, że ma rudą plamkę na łebku. Figunia jest równie piękna jak mama (ach, te geny ) 🙂 , choć nie jest aż tak rysiowata. Kotka jest dość płochliwa, ucieka przed człowiekiem, jeśli ten chce ją pogłaskać, ale bardzo chętnie przychodzi, na zabawy zwłaszcza wędką 🙂 . Z tymi głaskami Figunia robi ogromne postępy, to znaczy nadal jest płochliwa gdy chcemy pogłaskać ją szybko, z zaskoczenia lub gdy akurat nie ma ochoty. Natomiast jest coraz lepiej, nie ucieka już jak leży na swoim ulubionym miejscu. Gdy wolontariusze podchodzą wolno, bez gwałtownych ruchów pozwala się głaskać. Choć czasem jeszcze zdarza się jej odruch ucieczki. 
Ma niesaowity refleks, jeśli chodzi o pacanie łapką zabawek. Jest naprawdę szybka. Koteczka daje się głaskać niechętnie, gdy przebywa w klatce i nie ma dokąd uciec. Cały czas pracujemy nad oswajaniem koteczki 🙂 .Postępy jeszcze nie są bardzo szybkie, jednak ważne, że są!. 🙂  Myślimy, że w domu z czasem otworzyłaby się bardziej na człowieka.  Na pewno pomaga jej obecność mamy w pobliżu, pomimo że jest to już duża „pannica” to jakoś nie może odciąć tej „pępowiny”. Marzy nam się dom stały, lub choć tymczasowy dla naszych „Puchatek”, który będzie akceptował wycofanie Figi i nieśmiałość Pusi. Taki który pozwoli im rozkwitać we własnym tempie. Gdyż dziewczyny są piękne, kochane i naprawdę bardzo na to zasługują. 🙂
Figa i Pusia to kotki zabrane z gospodarstwa gdzie Państwo zaczęli mieć problemy z niekontrolowanym rozmnażaniem się kotów. Zabrane na zabieg sterylizacji gdzie przy tej okazji okazały się miłymi i oswojonymi kotkami.
Wróciły jednak na wieś.
Po kilku dnia udało się znaleźć dla nich miejsce i mogły zacząć nowe, miejmy nadzieję lepsze życie.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Koty do adopcji

W bukowskim schronisku
Freja
1 rok 4 miesiące
Więcej
Oreo
1 rok 1 miesiąc
Więcej
Maliniak
11 lat
Więcej
W trakcie leczenia
Rysiu
4 lata
Więcej