Figa

Figa to kitka o niezwykłych o szmaragdowych oczach i niestety póki co cykorek z niej. Razem z Pusią przeniosły się do kociarni i nie do końca im ta sytuacja służyła. Zwłaszcza Fidze. Musieliśmy obie panny trzymać w klatce, bo w innym przypadku próby socjalizacji zaczynają się od dłuuugich poszukiwań Figi. A tak z Puśką jest trochę odważniejsza i jest jej raźniej.
Klatka działa również dlatego, że kotka nie ma za bardzo wyboru i poddaje się z cierpliwością pieszczotom tych dziwnych dwunożnych.
Gadają do kota, głaszczą – jednym słowem nie chcą za nic kota zostawić w spokoju. 🙂
Klatka trochę cały proces przyspieszyła, ale po wypuszczeniu na salony kociarniane  Figa nadal jest wypłosz szczególnie w stosunku do nieznanych ludzi.
Figa ostatnio jakby zrobiła się trochę odważniejsza. 🙂 Nie ucieka już na widok ludzi, a nawet zdarzyło się, ze ktoś mógł ją nawet przez chwile pogłaskać, albo chociaż lekko dotknąć. 😉 Jednak kotka cały czas najlepiej czuje się w towarzystwie swojej koleżanki Pusi. Śpią koło siebie, nawet na zmianę wymieniają się miejscem na posłanku. ❤
Myślimy, że Figunia najlepiej odnalazła by się w domu z jakimś innym kotem, który dodawałby jej odwagi. I pokazał, że ludzie wcale nie są tacy źli, i jeśli im się zaufa można zdobyć przyjaciela do końca życia. 🙂
Figa i Pusia to kotki zabrane z gospodarstwa gdzie Państwo zaczęli mieć problemy z niekontrolowanym rozmnażaniem się kotów. Zabrane na zabieg sterylizacji gdzie przy tej okazji okazały się miłymi i oswojonymi kotkami.
Wróciły jednak na wieś.
Po kilku dnia udało się znaleźć dla nich miejsce i mogły zacząć nowe, miejmy nadzieję lepsze życie.

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Koty do adopcji

Michonne
4 lata
Więcej
W bukowskim schronisku
Harry
6 miesięcy
Więcej
Werka
4 lata
Więcej
Magia
1 rok 3 miesiące
Więcej