Leon

Leon to kolejny kot, który trafił do nas w ostatnim czasie i którego stan spędza nam sen z powiek. Bo z Leonem było bardzo źle i póki co nie jest jeszcze dobrze. Leon trafił do nas w stanie agonalnym. Miał problemy z oddychaniem. Znalazł go ktoś konającego pod płotem. Faktycznie nie przeżyłby kolejnej nocy.

Trafił do kliniki do komory tlenowej. Płuca pełne płynu, łapał każdy oddech jakby miał być jego ostatnim. Temperatura za niska, totalnie wyziębiony. Najpierw lekarze musieli go ustabilizować. Potem decyzja i bardzo ryzykowna narkoza żeby pobrać płyn z płuc. Mógł się nie obudzić… 🙁 Ale dał radę nasz dzielny Leon.

Leon ma za sobą do tej pory trzykrotne pobrania płynu z płuc. Codziennie jeździ na kroplówki.  Nie jadł przez kilka dni.  Od 2 dni zaczyna podjadać. Jeździmy na kontrolę, sprawdzamy czy nie zbiera się płyn. Wiemy, że w każdej chwili może przyjść pogorszenie. Mamy nadzieję, że będzie żył, że się uda.

Leon to dorosły kocurek, trudno określić jego wiek biorąc pod uwagę jego stan. Kocurek waży 2,5 kg. Więc możecie sobie wyobrazić w jakim jest stanie. Diagnoza na dzień dzisiejszy: ropień opłucnej.  Podobno jest to bardzo bolesne, stąd też brak apetytu. Rokowania są bardzo ostrożne, ale Leon walczy a my z nim.

Bardzo prosimy o wsparcie dla Leona! Nie chcemy go skreślać tylko dlatego, że jest ciężkim przypadkiem. Liczy się każda złotówka. Dziękujemy!

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/leonkot

 

Koty do adopcji

Figa
5 lat
Więcej
Szafirek
1 rok 10 miesięcy
Więcej
Masza
2 lata
Więcej
Mruczuś
5 lat
Więcej