Rufus

2/02/2020:
Pożegnaliśmy Rufusa 🙁 Odszedł na kolanach osoby, która odmieniła jego los. Strasznie trudno się pogodzić z tym, że nie udało się…. że paskudny FIP pokonał Rufusa.
Znalazła sie już osoba która chciała ofiarować mu dom…ta historia miała mieć zupełne inne zakończenie….nie takie…
Przeszedł tyle, że śmierć w momemcie gdy jego życie miało się odmienić wydaje się być jakimś ponurym żartem….
Żegnaj kocie….Brykaj za Tęczowym Mostem ….
—————————————–
Ten uroczy kawaler ze zdjęcia to Rufus.
Rufus został odłowiony na kastrację jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.
Ponieważ kocur nie pozwalał do siebie podejść, dni spędzał w piwnicy i wychodził z niej tylko na łowy w nocy, zakładaliśmy, że jest kotem dziko żyjącym, który przez przypadek przybłąkał się na jedno z wildeckich podwórzy. Kocur miał być złapany na kastrację, a później wypuszczony w bezpiecznym miejscu.
Byliśmy w ogromnym błędzie. Rufus jest w 100 % domowym kotem.
Może mieć około pięć lat, wygląda na „zadbanego”, nie jest wykastrowany, nie nosi blizn po walkach z kocurami. W kontakcie z człowiekiem jest bardzo ostrożny i czujny, boi się nowych osób i sytuacji. Jednak przy bliższym poznaniu to ciapowaty pieszczoch. Jesteśmy przekonani, że kiedyś miał dom.
Co się stało, że wylądował na ulicy? Zaczął sprawiać problemy? Brudził w domu? A może się znudził dotychczasowym właścicielom? Najprawdopodobniej nigdy się nie dowiemy przyczyny.
Przykre jest to, że zanim Rufus doczekał się pomocy minęły dwa miesiące, a te musiał spędzić w zimnej i ciemnej piwnicy. Jedynymi osobami, które się nimi zainteresowały były Pani, która dokarmia wolno żyjące koty i właścicielka sklepu zoologicznego. Nikt nie pomógł.
Tymczasem Rufus zdążył się mocno zaziębić i odwodnić. Obecnie jest pod opieką weterynaryjną, otrzymuje antybiotyk oraz zastrzyki na wzmocnienie odporności. Po tym jak uda nam się go już podleczyć, zostanie wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony. Chcemy znaleźć dla niego dom i kochających opiekunów, bo w pełni na nich zasługuje.

Koty do adopcji

Biszkopt
2 lata
Więcej
Pusia
7 lat
Więcej
Bursztyn
1 rok 1 miesiąc
Więcej
Mentos
4 lata
Więcej