Marysia

 

Prosimy o pomoc 🙏

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/kotka-coco2024


Aktualizacja 😊

Koteczka ma się już naprawdę coraz lepiej, sama chodzi choć trochę kuśtyka, je już całkiem spore porcje i załatwia się sama do kuwety ( albo obok, bo nie zawsze trafi ale zawsze próbuje). Nie podoba jej się już życie w klatce, próbuje wychodzić i zawsze jak ktoś wejdzie do pokoju to głośno krzyczy i domaga się miziania, a jest bardzo miziasta i kontaktowa, najchętniej byłaby z nami cały czas. Za tydzień jedziemy na kontrolę i zobaczymy co dalej.  😉

Marysia trafiła do nas dzięki wrażliwości lekarza w klinice, do której została przywieziona.
kotka miała właściciela. Niestety wypadła z 4 piętra (nie wiemy czy przez okno czy przez balkon) i doznała złamań i obrażeń powypadkowych. Gdy właściciel usłyszał o kosztach leczenia uznał, że uśpi kotkę, bo nie zapłaci za jej leczenie…

Na szczęście weterynarze mają swoją etykę zawodową (w większości) i nie wykonują eutanazji „na życzenie”, gdy nie ma ku temu wskazań medycznych. Doktor trafił do nas z prośbą, czy przyjmiemy kotkę, jeśli właściciel postanowi się jej zrzec.
I tak Coco trafiła pod nasze skrzydła. Dziękujemy baardzo doktorowi, za to, że postanowił ofiarować kotce dom tymczasowy i przede wszystkim, że zawalczył o dalsze życie kotki.

To młodziutka, roczna kotka, która po operacji i okresie rekonwalescencji będzie mogła żyć normalnie, tak jak przed wypadkiem. Teraz czeka ją ok. 3-4 tygodni odpoczynku po operacji, a potem będziemy jej szukać domu. Ale można się już DZIŚ w niej zakochiwać 🙂

Kotka miała 28.06 operację łapek – ma złamane nadgarstki 2 przednich łapek, pęknięte podniebienie (na szczęście nie mocno) i jest poobijana, ale powoli dochodzi do siebie. Obrzęk żuchwy zmniejsza się, nie je sama jeszcze, prawdopodobnie z bólu, ale dokarmiana je już chętnie. Dostaje leki przeciwbólowe, daje się głaskać.

Korzystając z tych przykrych okoliczności, w jakich do nas trafiła Maryśka przypomnimy tylko:
jeśli wydaje Ci się, że fundacje „przesadzają” z wymaganiami dotyczącymi warunków adopcji, takimi jak zabezpieczenie balkonu czy okien, wspomnij Coco i jej połamane łapki i ogromny stres jaki przeszła. Do tej sytuacji nie musiało dojść, gdyby osoba opiekująca się nią wcześniej, robiła to odpowiedzialnie.

 

 

Fundacja dla Zwierząt Animalia

KRS: 0000248335

Twój 1,5% pomaga ratować życie, przekaż go naszym podopiecznym.

http://www.fdz-animalia.pl

👉 Pobierz ankietę z dołu strony Regulamin adopcji.

👉 Wypełnij ją i odeślij na adres:  adopcje.animalia@gmail.com

JAK NAM POMÓC?

❤️ Wesprzyj jedną z naszych zbiórek:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/fdz-animalia

❤️ Zostań wirtualnym opiekunem

❤️ Wpłać dowolną darowiznę na nasze konto: 53 1440 1286 0000 0000 0453 3704

#fundacjaAnimalia #niekupujadoptuj

Ogłoszenie ma na celu znalezienie domu dla zwierzątka. Zastrzegamy sobie prawo wyboru odpowiednich opiekunów. Zwierzątko zostanie przekazane nowym opiekunom po podpisaniu umowy adopcyjnej.

Koty do adopcji

W bukowskim schronisku
Freja
2 lata
Więcej
Lia
8 lat
Więcej
Szafirek
2 lata
Więcej
Rafik
4 lata
Więcej